Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

III NIEDZIELA ADWENTU – 11.12.2016r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Do modlitwy w tej intencji wszystkich zapraszam i zachęcam.

3. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz ich rodziców. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w sali przy kaplicy natomiast rodzice w kościele.

4. Trwamy w adwentowym czasie oczekiwania, ale i czuwania na przyjście Zbawiciela. Spotykamy się zatem rano na Roratach. W tym roku Roraty są odprawiane w naszej parafii we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na nasze roratnie spotkania a szczególne zaproszenie kieruję do dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej.

5. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki. Zadbajmy moi drodzy o to, aby na naszym stole był poświęcony opłatek, a nie tylko dla tradycji – jakiś opłatek. Ofiary złożone przy okazji nabycia opłatka, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

6. Są jeszcze do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec, przeznaczony jest na wakacyjną pomoc dzieciom najbiedniejszym.

7. Przy wyjściu z kościoła, młodzież Oazowa sprzedaje wykonane własnoręcznie przez siebie ozdoby choinkowe, stroiki, łańcuchy a ministranci sianko pod opłatek na stół wigilijny. Zachęcam do nabywania tych unikalnych ozdób choinkowych jak również sianka. Młodzież Oazowa dochód ze sprzedaży ozdób przeznacza na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny a ministranci na swoją wiosenną pielgrzymkę. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej młodzieżowej inicjatywy.

8. Przed świętami bardzo serdecznie proszę o spotkanie z Radą Parafialną. Radę zapraszam na spotkanie w poniedziałek 19 grudnia na godz. 19.00. Bardzo serdecznie zapraszam też wszystkich sołtysów na spotkanie we wtorek 20 grudnia również o godz. 19.00.

9. Tegoroczną wizytę duszpasterską – tzw. „ Kolędę” rozpoczniemy zaraz po świętach od 27 grudnia. We wtorek 27 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. We środę 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego. We czwartek 29 grudnia (będziemy na odwiedzinach we dwóch) chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Małkowa i Zawiesiuch i w piątek 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek. We wtorek, środę i piątek wizytę rozpoczynać będziemy od godz. 9.00 natomiast we czwartek od godz. 9.30. Bardzo proszę – tak jak było to dotychczas – o pojazdy z wiosek. Po przerwie noworocznej, wizytę duszpasterską wznowimy od 3 stycznia. Na pierwszy tydzień Nowego Roku, plan wizyty podam już w przyszłym tygodniu.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.