Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2017 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo różańcowe prowadzone przez mieszkańców Walercina dziś o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.

2. Jutro przypada wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej i 39 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Papieża – Polaka Świętego Jana Pawła II. W naszych modlitwach podziękujmy Panu Bogu za ten wielki, epokowy pontyfikat.

3. We środę przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Misyjny. W kościele polskim rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone są na dzieła misyjne.

5. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej parafii nabożeństwa różańcowe odprawiane są w dni powszednie zawsze po Mszy Św. a w niedzielę o godz. 17.00. W tym tygodniu, bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 16.10. – kl. III Gimnazjum
Wtorek 17.10. – Bielanki
Środa 18.10. – Nauczycieli i pracowników „Doliny Muminków”
Czwartek 19.10.
Piątek 20.10. – kl. III
Sobota 21.10. – scholę starszą
Niedziela 22.10. – mieszkańców Goździówki
W następnym tygodniu bardzo proszę o poprowadzenie różańca:
Poniedziałek 23.10. – kl. II Gimnazjum
Wtorek 24.10. – kl. II
Środa 25.10. – kl. IVa
Czwartek 26.10.
Piątek 27.10. – Oazę
Sobota 28.10. – mieszkańców Cisówki
Niedziela 29.10. – mieszkańców Choin

6. Już możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki.

7. Są jeszcze do nabycia płyty DVD z filmem z uroczystości nawiedzenia. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii.