II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2019 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą uroczystość, po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia w rodzinie Bożego Słowa, które nam się objawiło w Jezusie Chrystusie. Spalane kadzidło jest symbolem naszej domowej i rodzinnej modlitwy.

3. Ofiary, które składamy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na misje.

4. Dziś przypada także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej dzisiaj nie będzie.

5. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Wszystkie ochrzczone dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy.

7. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie przed wylotem na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie osoby udające sie na tę pielgrzymkę proszę o konieczną obecność.

8. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na konieczny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

9. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 20 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. katecheza. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

10. Również w niedzielę 20 stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Rodzice spotkanie będą mieć w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

11. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujmy osobom, które nas podwoziły w czasie wizyty. Bóg zapłać też wszystkim za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.

12. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu ulegnie trochę zmianom, ze względu na chorobę ks. Jakuba. Zatem w tym tygodniu, chciałbym odwiedzić:
w poniedziałek 07.01. mieszkańców Wólki Wybranieckiej – początek wizyty od godz. 16.00.
Zapowiadaną wizytę na Ciopanie, muszę przełożyć.
We wtorek 08.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Gorzanki – jeden z nas rozpocznie od najniższych n-rów od godz. 16.00 a drugi z nas z drugiego końca od godz. 18.00.
We środę 09.01. chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika, zamieszkujących przy ul. Słonecznej. Początek wizyty od godziny 18.00.
We czwartek 10.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin. Wizytę rozpoczniemy z dwóch stron od godz. 16.00.
W piątek 11.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I zmieszkujących przy ul. Słonecznej – tu początek wizyty od godz. 18.00 natomiast drugi z nas odwiedzi mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ul. Jaskółki i Spacerowej. Początek wizyty od godz. 19.00.
W sobotę 12.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek. Rozpoczniemy z dwóch stron. Początek wizyty od godz. 9.00.

13. W następnym tygodniu; w poniedziałek 14 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 13. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 27 i będzie szedł do n-ru 14. Początek wizyty od godz. 18.00.
We wtorek 15 stycznia, chcielibyśmy również odwiedzić mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 39 A. Początek wizyty od godz. 16.00. Natomiast drugi z nas rozpocznie od n-ru 43 do n-ru 40. Tu początek wizyty od godz. 18.00.
We środę 16 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach Cichej, Bocznej, Krótkiej i Kopernika. Początek wizyty od godz. 18.00.
We czwartek, 17 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki. Początek wizyty od godz. 16.00. Rozpoczniemy z obu stron.
W piątek, 18 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 21. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 30 do n-ru 24 A. Tu początek wizyty od godz. 19.00.
W sobotę, 19 stycznia chcielibyśmy odwiedzić jeszcze mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 31 a drugi od końca. W sobotę początek wizyty od godz. 9.00.

14. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze na 2019 r. Cena kalendarza wynosi 8 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy, przeznaczony jest na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Sierra Leone w Afryce.

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.