Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 05.05.2019 r.

1. Dzisiaj, przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Wszystkich serdecznie zapraszamy a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Również dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 15.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św., przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Na to ważne wydarzenie, zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców, bliskich dzieci a szczególnie rodziców chrzestnych. Proszę, aby wszystkie dzieci miały swoje świece chrzcielne.

4. Po Mszy Św. godz. 12.30 spotkanie młodzieży gimnazjalnej i ponad gimnazjalnej, przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

5. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek, w ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 8.30. W niedziele i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

6. Jutro przeżywać będziemy święto, Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Zachęcamy i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

7. We środę 8 maja, przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski. Jest to też dzień naszego II odpustu parafialnego. We środę, z racji uroczystości, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00. Podczas tej Mszy Św. pożegnamy Ks. Jakuba, który przez wiele miesięcy pomagał i pracował w naszej parafii. Do udziału w tych uroczystościach i do wspólnej modlitwy, wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę przypada II Niedziela Miesiąca. Z tej racji, ofiary składane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV, przeżywających w tym roku Rocznicę I Komunii Św. Rodziców proszę o konieczną obecność.

10. W ubiegłą niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji. Zebraliśmy 1.587,5 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.