Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.05.2019 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Dzisiaj, z racji II Niedzieli Miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na niezbędne prace remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

3. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszej parafii codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątek stanowi czwartek, w ten dzień nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 8.30. W niedziele i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30.

4. We wtorek, przeżywać będziemy święto, Św. Macieja Apostoła. Zachęcamy i zapraszamy do udziału we Mszy Św.

5. We czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy Św.

6. W najbliższy piątek o godz. 18.00, przeżywać będziemy wraz z naszą młodzieżą uroczystość Bierzmowania, której przewodniczył będzie Ks. Bp Marek Solarczyk. W tym dniu, wyjątkowo, ze względu na uroczystość Bierzmowania, nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Na uroczystość zapraszam młodzież, rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich młodzieży bierzmowanej.

7. Spowiedź przed Bierzmowaniem będzie we czwartek od godz. 18.00. Zapraszam rodziców, chrzestnych czy też młodzież do korzystania ze spowiedzi już od poniedziałku. Spowiedź będzie pół godziny przed każdą Mszą Św.

8. Uroczystość I Komunii Św. naszych dzieci, będziemy przeżywali w niedzielę 26 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci, o wybranie innej godziny Mszy Św. Chodzi o to, by dla rodzin i bliskich, było jak najwięcej miejsca.

9. Natomiast Uroczystość Rocznicy I Komunii Św. dzieci z kl. IV, będziemy przeżywali w niedzielę 02 czerwca, także podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Tu również bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby, które nie są bliskimi dzieci rocznicowych, o wybranie innej godziny Mszy Św., aby dla rodzin i bliskich tych dzieci, było jak najwięcej miejsca.

10. Bardzo proszę młodzież planującą ślub w przyszłym roku, by już zgłaszać termin ślubu. Proszę też osoby, które chciałyby za swoich bliskich zamówić Msze Św. gregoriańskie, o zgłaszanie w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę, ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwe serdecznie dziękuję.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.