Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

Moi Drodzy!

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i wydanymi przez władze Państwa przepisami prawa o ograniczeniu zgromadzeń, zobligowany dekretem naszego Biskupa Ordynariusza, pragnę Was poinformować, iż od tej niedzieli do odwołania będzie konieczne ograniczenie liczby osób uczestniczących we Mszy Św. Prawo obliguje nas do 50 osób. Mając na uwadze te utrudnienia, konieczne dla naszego zdrowia, respektujmy to prawo. Mamy obowiązek tej liczby przestrzegać!

Proszę wszystkie osoby w podeszłym wieku (które ukończyły 70 lat), osoby z objawami infekcji, dzieci i dorosłych sprawujących nad nimi opiekę, osoby, które czują obawę przed zarażeniem, pozostańcie w domu!!!!

Skorzystajcie z dyspensy naszego Biskupa Ordynariusza. Te rozporządzenia wynikają z szacunku dla naszego zdrowia i życia!

Aby w tym trudnym dla nas Wszystkich czasie, nie została zerwana więź z Parafią, pragnę Was poinformować, że wszystkie jutrzejsze Msze Św., Godzinki i Gorzkie Żale, będą transmitowane przez stronę internetową naszej Parafii. Tu możemy być razem!!! Oglądajcie transmisje, słuchajcie ogłoszeń i komunikatów! Te utrudnienia nie są na stałe. Są tylko na czas pandemii!

Od niedzieli, w kościele może przebywać na Mszy Św. lub nabożeństwie tylko do 50 osób ale we Mszy Św. transmitowanej przez internet, możemy spotkać się Wszyscy.

Szczęść Boże Wszystkim! Życzymy z ks. Grzegorzem Wszystkim zdrowia i obyśmy jak najszybciej mogli wspólnie spotykać się w kościele!

Ks. Dariusz Dębiński – Proboszcz