Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego ŁUKASZA (Łk 1, 1-4; 4, 14-21)

Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa. Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.
W owym czasie:
Jezus powrócił w mocy Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.
Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę natrafił na miejsce, gdzie było napisane: „Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnych, abym obwoływał rok łaski od Pana”.
Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. Począł więc mówić do nich: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

TRANSMISJE Z KOŚCIOŁA

KLIKNIJ -> Transmisja na Facebook

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Facebook?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Facebook.
  • Przewiń okno na Facebook w dół
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje
  • Jeśli wyskoczy okno by zalogować się na Facebook lub założyć konto kliknij Nie teraz.

Nie musisz zakładać konta na Facebook’u by nas oglądać.

KLIKNIJ -> Transmisja na Youtube

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Youtube?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Youtube.
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje

Nie musisz zakładać konta na Youtube by nas oglądać.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku. Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin