Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Kościół parafialny

Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 11, 3-7. 17. 20-27. 33b-45)

Siostry Łazarza posłały do Jezusa wiadomość: «Panie, oto choruje ten, którego Ty kochasz». Jezus, usłyszawszy to, rzekł: «Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą».
A Jezus miłował Martę i jej siostrę, i Łazarza.
Gdy posłyszał o jego chorobie, pozostał przez dwa dni tam, gdzie przebywał. Dopiero potem powiedział do swoich uczniów:
«Chodźmy znów do Judei».
Kiedy Jezus tam przybył, zastał Łazarza już od czterech dni spoczywającego w grobie.
Kiedy więc Marta dowiedziała się, że Jezus nadchodzi, wyszła Mu na spotkanie. Maria zaś siedziała w domu. Marta więc rzekła do Jezusa: «Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. Lecz i teraz wiem, że Bóg da Ci wszystko, o cokolwiek byś prosił Boga».
Rzekł do niej Jezus: «Brat twój zmartwychwstanie».
Marta Mu odrzekła: «Wiem, że powstanie z martwych w czasie zmartwychwstania w dniu ostatecznym».
Powiedział do niej Jezus: «Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to?»
Odpowiedziała Mu: «Tak, Panie! Ja mocno wierzę, że Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat».
Jezus wzruszył się w duchu, rozrzewnił i zapytał: «Gdzie go położyliście?»
Odpowiedzieli Mu: «Panie, chodź i zobacz!» Jezus zapłakał. Żydzi więc mówili: «Oto jak go miłował!» Niektórzy zaś z nich powiedzieli: «Czy Ten, który otworzył oczy niewidomemu, nie mógł sprawić, by on nie umarł?»
A Jezus, ponownie okazując głębokie wzruszenie, przyszedł do grobu. Była to pieczara, a na niej spoczywał kamień.
Jezus powiedział: «Usuńcie kamień!»
Siostra zmarłego, Marta, rzekła do Niego: «Panie, już cuchnie. Leży bowiem od czterech dni w grobie».
Jezus rzekł do niej: «Czyż nie powiedziałem ci, że jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą?»
Usunięto więc kamień. Jezus wzniósł oczy do góry i rzekł: «Ojcze, dziękuję Ci, że Mnie wysłuchałeś. Ja wiedziałem, że Mnie zawsze wysłuchujesz. Ale ze względu na otaczający Mnie tłum to powiedziałem, aby uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś». To powiedziawszy, zawołał donośnym głosem: «Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!» I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce przewiązane opaskami, a twarz jego była owinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: «Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić».
Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Moi Drodzy!

W związku z zaostrzeniem przepisów odnośnie zgromadzeń – w tym i religijnych, zgodnie z zarządzeniem naszego Biskupa Ordynariusza, od uroczystości Zwiastowania Pańskiego, w kościele w czasie Mszy Św. może przebywać tylko 5 osób.

Bardzo Was serdecznie proszę, abyśmy zostawili te miejsca dla rodziny, która zamówiła intencję Mszy Św.

Msze Św. we wszystkie niedziele i uroczystości będziemy transmitować przez internet. Choć to trudny czas, nie załamujmy się! Chociaż w transmisji bądźmy razem! Będzie nam łatwiej! Pozdrawiam Was Wszystkich i do zobaczenia!!!!!

Ks. Dariusz Dębiński – Proboszcz

Transmisja na żywo

TRANSMISJE Z KOŚCIOŁA

KLIKNIJ -> Transmisje na Facebook

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Facebook?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Facebook.
  • Przewiń okno na Facebook w dół
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje
  • Jeśli wyskoczy okno by zalogować się na Facebook lub założyć konto kliknij Nie teraz.

Nie musisz zakładać konta na Facebook’u by nas oglądać.

KLIKNIJ -> Transmisje na Youtube

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Youtube?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Youtube.
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje

Nie musisz zakładać konta na Youtube by nas oglądać.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku.

Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński

Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin