Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku | Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

PROGRAM ŚWIĘCENIA POKARMÓW
WIELKA SOBOTA 30.03.2024r.

09.00; 09.30;
10.00; 10.15; 10.30; 10.45;
11.00; 11.15; 11.30; 11.45;
12.00; 12.30 (ostatnie święcenie)

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku.

Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński.

Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin