Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.10.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.
 2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność. Spotkanie będzie w kościele. Natomiast w sali przy kaplicy, też po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla ministrantów i kandydatów do ministrantów. Wszystkich ministrantów, kandydatów i chętnych chłopców serdecznie zapraszam.
 3. Trwa jeszcze październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiane będą jeszcze dziś i jutro, zawsze po Mszy Św. Do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich serdecznie zapraszam. W tym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dziś – Koło Różańcowe z Pustelnika a jutro – w poniedziałek – ostatnie nabożeństwo różańcowe proszę by poprowadziła schola.
 4. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Karty wypominkowe znajdziemy na stoliku obok gazet.
 5. Zbliża się czas uroczystości Wszystkich Świętych. Porządkujemy groby naszych bliskich i teren wokół nich. Jak co roku, proszę, aby wszelkie śmieci wyrzucać w miejsce do tego przeznaczone tj. do boksów przy pierwszej bramie cmentarza. Jednocześnie proszę, aby szkła i plastiku nie mieszać razem z trawą, liśćmi czy zbędną ziemią. Nie wyrzucamy śmieci za parkan!
 6. W najbliższy wtorek przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu, Msze Św. w kościele będą odprawiane o godz. 9.00 i 11.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu o godz. 12.30. Po tej Mszy Św. rozpoczniemy procesję z czterema stacjami i czytaniem wypominek. Pamiętajmy! Nie tylko obecność przy grobach jest ważna w tym dniu, ale najważniejsza jest ofiara Mszy Św. składana za naszych zmarłych. Zadbajmy o to, aby we Mszy Św. wziąć czynny udział. Po procesji możliwość poświęcenia nowych pomników.
 7. W dniu Wszystkich Świętych zapraszam serdecznie na nasz cmentarz na godz. 17.00 na wspólny różaniec za naszych bliskich zmarłych.
 8. We środę dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele Msza Św. o godz. 9.00 w intencji wszystkich naszych bliskich zmarłych powierzonych naszym wspólnym modlitwom w tegorocznych wypominkach. Po Mszy Św. (jeśli pogoda pozwoli) procesja na cmentarz i tam modlitwa przy pięciu stacjach z czytaniem wypominek. Wszystkich do wspólnej modlitwy w tym dniu serdecznie zapraszam. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.
 9. W dniach od 01 do 08 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Odpust ten, możemy ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 10. W piątek przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza – biskupa. Jednocześnie jest to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00. Msza Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
 11. W sobotę przeżywać będziemy I Sobotę Miesiąca. O godz. 15.15 spotkanie Kółek Żywego Różańca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.30 a później Nabożeństwo Fatimskie i wspólny różaniec. Wszystkich członków i miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 12. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 13. Poczynając od przyszłej niedzieli, na Mszę Św. o godz. 9.00, zapraszamy serdecznie młodzież i dorosłych; na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z rodzicami; o godz. 12.30 będzie odprawiana uroczysta Suma i na tej Mszy Św. będą chrzty. Na tę Mszę Św. zapraszam wszystkich a do służenia pragnę zaprosić ministrantów – seniorów. Na wieczorną Mszę Św. też zapraszamy wszystkich.
 14. Przed kościołem, nasza młodzież Oazowa, sprzedaje znicze a dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na oazowy wyjazd w lutym. Znicze są w cenie 5 zł. Kto może to bardzo serdecznie w imieniu młodzieży prosimy o wsparcie ich inicjatywy.