Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 r.

1. Porządek Mszy Św. dziś, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

2. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dla dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Zarówno rodziców jak i dzieci proszę o konieczną obecność.

4. We wtorek przeżywać będziemy święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski i polskich dzieci i młodzieży. Jednocześnie jest to patron tego roku. Dzieci i młodzież do udziału we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam.

5. W najbliższą środę 19 września przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Wdzięczności za nawiedzenie naszej diecezji i parafii przez Matkę Bożą w kopii cudownego Obrazu Jasnogórskiego. Szczegółowy program znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach, które są wywieszone na tablicach ogłoszeń we wszystkich miejscowościach. Do żywego udziału i zaangażowania się w te wydarzenia, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

6. W piątek przypada święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie zapraszam.

7. W sobotę, nasza OSP w Pustelniku przeżywać będzie 90 – lecie swojego istnienia. Obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Św. o godz. 12.00, w której uczestniczyć będą liczne delegacje strażackie i poczty sztandarowe.

8. Moi drodzy! W niedzielę 02 września zbieraliśmy do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Zebraliśmy na ten cel 417,50 zł. W ubiegłą niedzielę taca była przeznaczona na konieczne prace w naszym kościele. Zebranych zostało 2.481,34 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie dla tych potrzeb z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.

9. W piątek 05 października rozpoczną się I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Dni Kultury, trwać będą od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczorem. Są ciekawe propozycje programowe. W przyszłą niedzielę podam już więcej szczegółów. Będzie też loteria fantowa. Prosimy wszystkich o pomoc w zgromadzeniu fantów. Już od dzisiaj można je przynosić do zakrystii. Fantami nie mogą być żywe zwierzęta.

10. Są jeszcze trzy wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy. Wylot 15 października, powrót 20 października. Osoby zainteresowane zapraszam do zakrystii.

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.