Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020 r.

 1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.W naszej parafii, Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jutro przypada święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 3. W piątek wieczorna Msza Św. już z uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 4. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy, że w sobotnią uroczystość obowiązuje nas udział we Mszy Św. Msza Św. wieczorna w sobotę jest już Mszą Św. z niedzieli. Pamiętajmy o tym.
 5. W sobotę przypada też 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r, zwanej „Cudem nad Wisłą”. W ten dzień, przypada też uroczystość Patronki naszej Diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Zachęcamy do udziału w uroczystościach diecezjalnych na Kamionku, w Ossowie i w Radzyminie.
 6. W sierpniu, sprawy cmentarne nie będą załatwiane. Wrócimy do nich od września.
 7. Bardzo serdecznie proszę osoby, które rezerwowały Msze Św. na sobotę 22 sierpnia o pilny kontakt w zakrystii.
 8. Od soboty 29 sierpnia będą przyjmowane intencje na nowy rok kalendarzowy. Zapraszam od godz. 9.00.
 9. W związku z nasilającym się poziomem zakażeń koronawirusem, bardzo serdecznie proszę wszystkie osoby uczestniczące we Mszy Św. w kościele o zakładanie maseczek. Wchodzących do zakrystii, też bardzo proszę o zakładanie maseczki.
 10. Kochani! Zwracam się do Was wszystkich z serdeczną prośbą o udostępnienie do cyfryzacji starych zdjęć. Chcemy zachować, zatrzymać od zaginięcia, różne wydarzenia, przedwojenny, wojenny czy powojenny czas. Chcemy zatrzymać ginącą historię. Jeśli możecie to prosimy Was o pomoc. Wszystkie zdjęcia po skopiowaniu wrócą do właścicieli.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.