Szósta Niedziela Wielkanocna, 10 maja 2026
- W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 będziemy w naszej parafii przeżywać I Komunię Świętą. W związku z tym, proszę, aby wszyscy, którzy nie mają w swoich rodzinach dzieci pierwszokomunijnych, w miarę swoich możliwości przyszli na inne msze święte.
- I spowiedź dzieci, które przystąpią do I komunii świętej odbędzie się w sobotę:
- dzieci z III A – o godz. 9.00
- dzieci z III B – o godz. 10.00 Zapraszam także rodziców i rodziny, aby skorzystać w tym dniu ze spowiedzi. Będą pomagać mi dodatkowi księża.
- Zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia, a zwłaszcza w środę, kiedy wspominamy w liturgii NMP z Fatimy. Od piątku podczas nabożeństw rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nabożeństwa majowe za tydzień i za dwa, ze względu na I komunie i rocznicę I komunii, będą odprawione po mszy świętej o 12.30.
- Jest organizowana z naszej parafii pielgrzymka na Jasną Górę na 200-letni jubileuszowy Zlot Żywego Różańca. Wyjazd w sobotę, 06 czerwca spod kościoła. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
- Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W następnym tygodniu oni również będą kontynuować tę pracę.
- Zachęcam do lektury tygodnika „Idziemy”.
- Dzieci zapraszam po „Ziarno”, które będzie rozdawane po mszy świętej przed stopniami ołtarza.
- W tym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej:
- Ś.P. Iwonę Gąsior z Kątów Goździejewskich II
- Ś.P. Janinę Gryz z Kątów Goździejewskich I
ZAPOWIEDZI
W najbliższym czasie związek małżeński mają zawrzeć:
- Krystian Ostrowski, kawaler z Gorzanki (nasza parafia) i Angelika Myka, panna z parafii Matki Bożej Różańcowej w Wielgolesie. Są to ich drugie zapowiedzi.
- Michał Jagliński, kawaler z Kątów Goździejewskich I (nasza parafia) i Agata Korzeń, panna z parafii św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Są to ich pierwsze zapowiedzi.