Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 5, 1-12a)

Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

ZAPROSZENIE

Pani Kinga Anna Sosińska Wójt Gminy Stanisławów oraz Stowarzyszenie „THUNDER INDEPENDENT”, w tym byli i obecni żołnierze Jednostki Wojskowej „Grom” – spadkobiercy tradycji „Cichociemnych” serdecznie zapraszają na odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 21 – mu zrzutowi Cichociemnych, mającemu miejsce w naszej okolicy w nocy z 16 na 17 lutego 1943 roku w ramach operacji lotniczej „VICE”, które odbędzie się w dniu 5 lutego o godz. 13:30 w centrum Pustelnika.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku.
Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński
Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin