Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego JANA (J 10, 27-30)

Jezus powiedział:

«Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną, a Ja daję im życie wieczne. Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku.
Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński
Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin