Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego MARKA (Mk 16, 15-20)

Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie».
Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

TRANSMISJE Z KOŚCIOŁA

KLIKNIJ -> Transmisja na Facebook

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Facebook?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Facebook.
  • Przewiń okno na Facebook w dół
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje
  • Jeśli wyskoczy okno by zalogować się na Facebook lub założyć konto kliknij Nie teraz.

Nie musisz zakładać konta na Facebook’u by nas oglądać.

KLIKNIJ -> Transmisja na Youtube

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Youtube?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Youtube.
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje

Nie musisz zakładać konta na Youtube by nas oglądać.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku. Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin