Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego JANA (J 15, 1-8)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
„Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami.
Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

TRANSMISJE Z KOŚCIOŁA

KLIKNIJ -> Transmisja na Facebook

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Facebook?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Facebook.
  • Przewiń okno na Facebook w dół
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje
  • Jeśli wyskoczy okno by zalogować się na Facebook lub założyć konto kliknij Nie teraz.

Nie musisz zakładać konta na Facebook’u by nas oglądać.

KLIKNIJ -> Transmisja na Youtube

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Youtube?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Youtube.
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje

Nie musisz zakładać konta na Youtube by nas oglądać.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku. Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin