Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Prezbiterium

Słowa Ewangelii według świętego JaNA (J 1, 35-42)

Jan Chrzciciel stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: „Oto Baranek Boży”. Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.
Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: „Czego szukacie?”
Oni powiedzieli do Niego: „Rabbi! (to znaczy: Nauczycielu), gdzie mieszkasz?”
Odpowiedział im: „Chodźcie, a zobaczycie”. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: „Znaleźliśmy Mesjasza” (to znaczy: Chrystusa). I przyprowadził go do Jezusa. A Jezus wejrzawszy na niego rzekł: „Ty jesteś Szymon, syn Jana, ty będziesz nazywał się Kefas” (to znaczy: Piotr).

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

Transmisja na żywo

TRANSMISJE Z KOŚCIOŁA

KLIKNIJ -> Transmisje na Facebook

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Facebook?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Facebook.
  • Przewiń okno na Facebook w dół
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje
  • Jeśli wyskoczy okno by zalogować się na Facebook lub założyć konto kliknij Nie teraz.

Nie musisz zakładać konta na Facebook’u by nas oglądać.

KLIKNIJ -> Transmisje na Youtube

Jak oglądać transmisje z naszego kościoła na Youtube?

• Kliknij na powyższy link – przejdziesz do profilu Parafii na Youtube.
  • Odszukaj naszą aktualną transmisję i ją oglądaj
  • Możesz również obejrzeć wszystkie dotychczasowe transmisje

Nie musisz zakładać konta na Youtube by nas oglądać.

Parafia w Pustelniku została reerygowana w 1540 roku. Pierwotnie należała do Diecezji Płockiej, Archidiakonatu Pułtuskiego. Przed rokiem 1593 była częścią Dekanatu Nurskiego. W roku 1593 powołany został nowy Dekanat Stanisławowski, w którego skład weszła parafia w Pustelniku.

Obecnie parafia pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku jest częścią Dekanatu Stanisławowskiego w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Od sierpnia 2016 roku proboszczem parafii jest ks. Dariusz Dębiński

Parafia rzymskokatolicka liczy około 2600 wiernych zamieszkałych w następujących miejscowościach:

ChoinyKąty Goździejewskie IPustelnik
CięciwaKąty Goździejewskie IIWalercin