Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2017 r.

1. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo majowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Również dzisiaj ale po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii Św. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele a dzieci w sali. Zarówno rodziców jak i dzieci proszę o konieczną obecność.

3. Z racji zakończenia tygodnia modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, ofiary które złożyliśmy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

4. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.

5. Również we wtorek, o godz. 19.00 będzie majówka w Cisówce przy kapliczce. Rozpoczniemy ją o godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców wsi, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

6. Trwa maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele zasadniczo po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyjątkiem są czwartki, kiedy nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W najbliższą sobotę 20 maja o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci z racji Rocznicy I Komunii Św. oraz dla rodziców i bliskich dzieci rocznicowych. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

8. Rocznica I Komunii Św. będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę 21 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00.

9. Natomiast w następną niedzielę 28 maja po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się piknik różańcowy. Już dzisiaj wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam. Wspólnota różańcowa zaprasza też pozostałe wspólnoty parafialne: schole, bielanki, ministrantów, Oazę, jak również wszystkich chętnych do udziału w pikniku. Serdecznie zapraszamy.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.