Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, niedzielę nazywaną Niedzielą Dobrego Pasterza, już od wielu lat, Kościół rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. W naszych codziennych modlitwach prośmy Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby wzywał nieustannie młodych ludzi do służby w swoim Kościele. Niechaj młodzi, którzy słyszą Jezusowe wezwanie, nie boją się pójść za jego głosem.

2. Wszystkie dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. w naszej parafii, zapraszam wraz z rodzicami na spotkania po Mszy Św. o godz. 12.30. Dzieci proszę o konieczną obecność.

3. Dzisiaj, na godz. 17.00 zapraszam młodzież kl. II z gimnazjum, na katechezę przygotowującą do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Jutro przeżywać będziemy uroczystość męczeńskiej śmierci Św. Wojciecha Biskupa, patrona Polski. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

5. We środę przypada święto Św. Marka Ewangelisty – dzień imienin Ks. B-pa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. Również we środę, przypada doroczny dzień modlitw o urodzaje oraz modlimy się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

8. W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Św. Rodziców proszę o obecność. Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę 06 maja, zapraszam na spotkanie rodziców dzieci kl. II. Proszę aby wszyscy rodzice na tym spotkaniu byli obecni.

9. Również w przyszłą niedzielę 29 kwietnia, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. podczas Mszy Św. o godz. 15.00, będą przeżywały dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci, rodziców oraz rodziców chrzestnych prosimy o konieczną obecność. Zapraszam też wszystkich najbliższych dzieci.

10. Już za półtora tygodnia rozpoczynamy miesiąc maj a tym samym rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej MP. W dni powszednie nabożeństwa majowe będą odprawiane po wieczornej Mszy Św. natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 17.30. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie.

11. Zbliżamy się powoli do drugiego naszego parafialnego odpustu – Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. odpustowa będzie 08 maja o godz. 18.00. Więcej szczegółów podam w przyszłą niedzielę.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.