Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy tegoroczny Adwent, tym samym rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Przeżywać go będziemy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. W tym roku liturgicznym, mamy na nowo uświadomić sobie, czym jest Kościół Jezusa Chrystusa i jaką misję, my ludzie wiary mamy do spełnienia we współczesnym świecie. Starajmy się przeżywać ten czas jak najpełniej, aby wypełniać zadania powierzone nam przez Pana Jezusa.

2. Dzisiaj przypada też I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Po nabożeństwie, procesji dziś nie będzie.

3. Również dzisiaj, na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie a po Mszy Św. katecheza dla młodzieży kl. III gimnazjalnej i starszej przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. święcone są opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w ostatniej chwili w markecie. Opłatki możemy nabywać w kruchcie kościoła. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

5. Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Dyrektora Wydziału Misyjnego naszej kurii. Będziemy mogli od niego nabyć kalendarze misyjne na przyszły rok. Kalendarze są do nabycia w kruchcie kościoła po każdej Mszy Św. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony jest w całości na potrzeby naszych misjonarzy.

6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W najbliższą sobotę 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w tę uroczystość będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. W godzinach od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski. Rozpoczniemy o godz. 12.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Później odmówimy modlitwę „Anioł Pański”, po której będzie nabożeństwo różańcowe. Przez całą Godzinę Łaski, będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w tym dniu bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

8. Również w sobotę, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą poświęcenie i wręczenie medalików. Wszystkie dzieci, rodziców i najbliższych na to wydarzenie serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Ofiary jakie złożymy na tacę, przeznaczone są na niezbędny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca dziękuję.

10. Także w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wsparcie tych potrzeb naszych braci na wschodzie z całego serca dziękuję.

11. Poczynając od przyszłej niedzieli, w kruchcie kościoła będą do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.