Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01.2019 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. W dzisiejszą uroczystość, po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia w rodzinie Bożego Słowa, które nam się objawiło w Jezusie Chrystusie. Spalane kadzidło jest symbolem naszej domowej i rodzinnej modlitwy.

3. Ofiary, które składamy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na misje.

4. Dziś przypada także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej dzisiaj nie będzie.

5. W piątek po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Wszystkie ochrzczone dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy.

7. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie przed wylotem na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkie osoby udające sie na tę pielgrzymkę proszę o konieczną obecność.

8. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na konieczny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję.

9. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński rozpoczynamy w niedzielę 20 stycznia. Spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. katecheza. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

10. Również w niedzielę 20 stycznia, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Rodzice spotkanie będą mieć w kościele a dzieci w salce przy kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

11. Z całego serca chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bardzo serdecznie dziękujmy osobom, które nas podwoziły w czasie wizyty. Bóg zapłać też wszystkim za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby parafii ofiary.

12. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu ulegnie trochę zmianom, ze względu na chorobę ks. Jakuba. Zatem w tym tygodniu, chciałbym odwiedzić:
w poniedziałek 07.01. mieszkańców Wólki Wybranieckiej – początek wizyty od godz. 16.00.
Zapowiadaną wizytę na Ciopanie, muszę przełożyć.
We wtorek 08.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Gorzanki – jeden z nas rozpocznie od najniższych n-rów od godz. 16.00 a drugi z nas z drugiego końca od godz. 18.00.
We środę 09.01. chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika, zamieszkujących przy ul. Słonecznej. Początek wizyty od godziny 18.00.
We czwartek 10.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Choin. Wizytę rozpoczniemy z dwóch stron od godz. 16.00.
W piątek 11.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I zmieszkujących przy ul. Słonecznej – tu początek wizyty od godz. 18.00 natomiast drugi z nas odwiedzi mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ul. Jaskółki i Spacerowej. Początek wizyty od godz. 19.00.
W sobotę 12.01. chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek – Górek. Rozpoczniemy z dwóch stron. Początek wizyty od godz. 9.00.

13. W następnym tygodniu; w poniedziałek 14 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 13. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 27 i będzie szedł do n-ru 14. Początek wizyty od godz. 18.00.
We wtorek 15 stycznia, chcielibyśmy również odwiedzić mieszkańców Goździówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 39 A. Początek wizyty od godz. 16.00. Natomiast drugi z nas rozpocznie od n-ru 43 do n-ru 40. Tu początek wizyty od godz. 18.00.
We środę 16 stycznia, chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika zamieszkujących przy ulicach Cichej, Bocznej, Krótkiej i Kopernika. Początek wizyty od godz. 18.00.
We czwartek, 17 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Łęki. Początek wizyty od godz. 16.00. Rozpoczniemy z obu stron.
W piątek, 18 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 21. Tu początek wizyty od godz. 16.00. Drugi z nas rozpocznie od n-ru 30 do n-ru 24 A. Tu początek wizyty od godz. 19.00.
W sobotę, 19 stycznia chcielibyśmy odwiedzić jeszcze mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 31 a drugi od końca. W sobotę początek wizyty od godz. 9.00.

14. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze na 2019 r. Cena kalendarza wynosi 8 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży kalendarzy, przeznaczony jest na pomoc misjonarzom z naszej diecezji pracującym w Sierra Leone w Afryce.

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.