Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.02.2019 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży kl. III gimnazjalnej i młodzieży starszej przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

4. Również dzisiaj, po Mszach Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 przedstawię sprawozdanie duszpastersko – finansowe za 2018r.

5. W najbliższy piątek przypada doroczny Dzień Żołnierzy Wyklętych. Msza Św. w intencji zdradziecko pomordowanych przez komunistów żołnierzy polskiego podziemia będzie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy Św. z pocztami sztandarowymi pójdziemy na cmentarz, by zapalić znicze na grobie nieznanego żołnierza. Wszystkich do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci wyjątkowo w ten piątek od godz. 14.30.

7. Również w piątek, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Do wspólnej modlitwy, wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszamy.

9. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży kl. VII i VIII przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.

10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do świętego czasu Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go 06 marca. Pod koniec marca 28, 29 i 30 przeżywać będziemy tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji jest już wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Już dzisiaj, wszystkich Was moi drodzy, do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam.

11. Moi Drodzy! W tym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Rzymu i niektórych miejsc świętych we Włoszech. Pielgrzymka będzie pod koniec września. Jeśli ktoś by chciał, już można się zapisywać. Potrzebna jest grupa 44 osób ze względu na cenę biletu lotniczego. Zapisywać się można w zakrystii. Serdecznie zapraszam!

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.