Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Decyzją Ojca Św. Franciszka, dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Słowa Bożego. Mamy sobie uświadamiać ważność Bożego Słowa w naszym codziennym życiu. Zatroszczmy się o to, aby chociaż dzisiaj Pismo Św. znalazło się na stole, w zasięgu naszej ręki, byśmy do niego zajrzeli, modlili się w domu.
  3. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy Św. Szczególnie zapraszam młodzież planującą ślub w tym roku.
  4. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. W sobotę przypada I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Żywy Różaniec. Do wspólnej modlitwy wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Na początku każdej Mszy Św. poświęcenie świec i gromnic. Zadbajmy o to, aby w ręku każdego z nas znalazła się nasza świeca chrzcielna przypominająca nam światło Chrystusa, które zabłysło nam w dniu naszego chrztu.
  7. Przyszła niedziela, to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych.
  8. W przyszłą niedzielę przypada również I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji jeszcze nie będzie.
  9. Z całego serca chcielibyśmy podziękować wszystkim rodzinom, które w minionym tygodniu gościły nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękujemy państwu, którzy nas wozili. Bóg zapłać za życzliwość i serdeczność, z jaką nas przyjmowaliście. Dziękuję również za ofiary złożone na rzecz parafii. Tegoroczne ofiary składane przy okazji kolędy, są przeznaczone na wsparcie funduszu remontu naszego ogrzewania w kościele.
    W tym tygodniu, chcielibyśmy odwiedzić rodziny według takiego porządku:
    – w poniedziałek 27 stycznia mieszkańców Kątów Goździejewskich I. jeden z nas rozpocznie od numerów najwyższych od godz. 17.00 a drugi z nas od numerów najniższych od godz. 18.00
    – we wtorek 28 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od godz. 17.00 od numeru 1 a drugi z nas od godz. 18.00 od numeru 22 i będziemy szli do środka
    – we środę 29 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od godz. 17.00 od numerów najwyższych a drugi z nas od środka wsi
  10. We środę powinniśmy zakończyć tegoroczną wizytę duszpasterską. Rodziny, z którymi nie mogliśmy się spotkać a chciałyby kolędowego spotkania, zapraszamy do zakrystii w celu ustalenia daty.
  11. W przyszłą niedzielę, u przedstawicieli Rady Parafialnej, można będzie nabywać cegiełki na budowę pomnika Św. Jana Pawła II. Pragniemy, aby był to wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za dar wielkiego Papieża i wielkiego Polaka. Chcemy też, aby był to ślad historii, której nasze pokolenie było świadkiem i którą chcemy zostawić pokoleniom idącym za nami.
  12. Poczynając od soboty 08 lutego, zapraszam osoby mające groby swoich bliskich w sektorach B1, B2 i B3, o zgłaszanie się do kancelarii w celu wymiany dokumentów cmentarnych.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.