Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 07.06.2020 r.

1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. To największa tajemnica naszej wiary – Bóg Jeden w Trzech Osobach. Rozpoczynając Okres Zwykły w liturgii Kościoła z tym większą mocą uświadamiamy sobie przedmiot naszej wiary.
  2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada też dzień wdzięczności Panu Bogu za Jego opatrznościową opiekę nad naszą Ojczyzną. Po każdej Mszy Św. zbieramy do puszek przed kościołem ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  4. We czwartek, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej u nas Bożym Ciałem. W uroczystość Bożego Ciała Msze Św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i o godz. 11.00 uroczysta Suma, po której wyruszymy z procesją eucharystyczną. W tym roku, ze względu na pandemię, nie będzie czterech stacji ołtarzowych. W tak krótkim czasie, przygotowanie byłoby raczej niemożliwe. W miejscach tradycyjnych ołtarzy, zatrzymamy się z procesją, odśpiewamy suplikacje i udzielimy błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków. Wszystkich Was kochani, do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa; o maseczkach i koniecznych odległościach. W ten czwartek, nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane podczas procesji. Z udziałem w procesji Bożego Ciała łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.
  5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, są w naszym kościele odprawiane w tym tygodniu codziennie po wieczornej Mszy Św. Wyjątkiem będzie czwartek. W niedziele nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o godz. 17.30. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
  6. Od piątku rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Przez cały tydzień, po nabożeństwie czerwcowym będzie procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszamy ministrantów, bielanki, nasze sypaczki, asystę kościelną, Panie i Panów z Żywego Różańca oraz naszych strażaków.
  7. Pomimo znoszonych zaostrzeń, trwa jeszcze czas pandemii. Pozostajemy na razie przy zwiększonej ilości niedzielnych Mszy Św. Msze Św. niedzielne są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 17.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Msza Św. niedzielna o 7.00 będzie jeszcze w przyszłą niedzielę. Od niedzieli 21 czerwca, tej Mszy Św. już nie będzie, natomiast zostanie zachowana niedzielna Msza Św. w soboty o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału we Mszach Św. w kościele.
  8. W pozostałe soboty czerwca, sprawy cmentarne nie będą na razie załatwiane. Ze względu na I Komunię Św. dzieci oraz na rocznicę, kancelaria nie będzie czynna.
    Wrócimy do tych spraw w późniejszym terminie.
  9. Moi Drodzy! Zakończyliśmy na razie transmisje internetowe Mszy Św. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Sylwkowi Bąkowskiemu za techniczną obsługę tych transmisji, za poświęcony czas. W imieniu nas wszystkich, jeszcze raz, bardzo serdecznie dziękuję. Chciałbym także podziękować firmie, która obsługuje bezprzewodowy internet w Pustelniku za techniczne umożliwienie transmisji. Bez życzliwej pomocy i wsparcia, byłoby to niemożliwe. Bóg zapłać!
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.