Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w tym nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. Młodzież planującą w najbliższym czasie zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną. Bezpośrednio po Mszy Św. kolejna katecheza Kursu Przedmałżeńskiego.
  4. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Za życzliwą pomoc i wsparcie wszystkim serdecznie dziękuję.
  5. We czwartek przypada święto Św. Kazimierza Królewicza. Msze Św. o godz. 8.00 i 8.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 a później od godz. 17.00.
  7. W piątek o godz. 15.30, Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci, później Msza Św. o godz. 16.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.30 a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Z udziałem w Drodze Krzyżowej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  8. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Tradycyjnego nabożeństwa adoracyjnego nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  10. W ubiegłą niedzielę, ofiary, złożone na tacę, przeznaczone były na prace budowlane związane z ogrzewaniem naszego kościoła. Zebraliśmy 1.750 zł i 05 gr. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  11. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich Państwa Sołtysów, by przy okazji zbierania opłat podatkowych, można było przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła w całym roku. Bardzo o tę zbiórkę proszę. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję Panu Zbigniewowi Witkowskiemu – Sołtysowi z Ciopanu za zebrane już ofiary. Dziękuję mieszkańcom Ciopanu za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 510 zł.
  12. Rozpoczęliśmy prace przy konserwacji i pielęgnowaniu drzew na naszym cmentarzu. Będą trwały w tym tygodniu.
  13. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy 11, 12 i 13 marca. Prowadził je będzie ks. Jakub. Szczegółowy program rekolekcji jest już dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Program jest również wywieszony w gablocie przed kościołem. Postarajmy się tak zaplanować swój czas, aby móc w rekolekcjach uczestniczyć. Do udziału w rekolekcjach serdecznie wszystkich zapraszam.
  14. Z całego serca pragnę podziękować za przekazane na rzecz parafii środki do dezynfekcji. Bóg zapłać za życzliwą pomoc i wsparcie.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.