Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 r.

1. Msze Św. w naszej parafii są odprawiane dzisiaj o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji nie będzie.
  3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  4. We środę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  5. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. we czwartek będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia przez nas Bożego Objawienia. Kadzidło spalamy w domu na znak iż jest to dom modlitwy i uwielbienia Pana Boga.
  6. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę, przeznaczone są na misje.
  7. W czwartkową uroczystość, po Mszy Św. o godz. 12.30 rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu szopek i wręczenie nagród. Po wręczeniu nagród, koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Staśkowiacy”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  9. W sobotę o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
  10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tradycyjnie, po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.
  11. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  12. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w salce a rodzice w kościele.
  13. O godz. 17.00 w przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  14. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu chóru Deo Volente z par. Św. Wacława w Warszawie. W programie kolędy w opracowaniu na chór mieszany oraz dzieła muzyki klasycznej w wykonaniu solisty. Serdecznie zapraszamy.
  15. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński zaczynamy w niedzielę 16 stycznia. Tradycyjnie, spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę kursu. Młodzież planującą w tym roku zawarcie związku małżeńskiego, serdecznie zapraszam.
  16. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Cisówki, Zawiesiuch i Walercina, którzy gościli nas w minionym tygodniu w swoich domach. Bóg zapłać Wam też kochani za przekazane ofiary na potrzeby remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:
    – w poniedziałek 03 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 6 a drugi odwiedzi mieszkańców Kolonii Goździówka
    – we wtorek 04 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 6A do n-ru 14 a drugi od n-ru 27 do n-ru 15
    – we środę 05 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 38 a drugi od n-ru 43 do n-ru 39A
    – w sobotę 08 stycznia odwiedzimy mieszkańców Małkowa
    Wizytę na Goździówce i Kolonii Goździówka rozpoczynać będziemy od godz. 18.00. Natomiast w sobotę na Małkowi, początek wizyty od godz. 9.00. Ofiary, które złożymy przy okazji Kolędy, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  17. Natomiast w przyszłym tygodniu chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców:
    – w poniedziałek 10 stycznia Wólki Wybranieckiej – początek wizyty od godz. 18.00
    – we wtorek 11 stycznia Wólki Wybranieckiej Kolonii – początek wizyty od godz. 18.00
    – we środę 12 stycznia Wólki Konstancji – jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 a drugi od końca – początek wizyty od godz. 18.00
    – we czwartek 13 stycznia odwiedzimy Gorzankę – początek wizyty od godz. 16.00
    – w piątek 14 stycznia odwiedzimy mieszkańców Łęki – jeden z nas od godz. 17.00 rozpocznie od końca a drugi z nas od godz. 19.00 od początku
    – w sobotę 15 stycznia odwiedzimy mieszkańców Poręb – początek wizyty od godz. 9.00
  18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.