Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze święte Misje Parafialne.
  4. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. W naszych codziennych modlitwach prośmy dobrego Boga o nowe i liczne powołania misyjne. Niech ten tydzień ukaże nam potrzebę codziennej modlitwy za misjonarki, misjonarzy, o ewangelizację ludów.
  5. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na misje. Za życzliwe wsparcie misyjnych potrzeb, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  6. W piątek przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Poręb a także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dzisiaj bardzo proszę mieszkańców Choin a w tygodniu:
    24.10. poniedziałek – kl. V
    25.10. wtorek – kl. VI
    26.10. środa – kl. VII
    27.10. czwartek – ks. Proboszcz
    28.10. piątek – kl. VIII
    29.10. sobota – Żywy Różaniec
    30.10. niedziela – Mieszkańcy Pustelnika
  8. W zakrystii można już zgłaszać zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
  9. Powoli zbliżamy się kochani do Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą u nas odprawiane w kościele o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu będzie odprawiona o godz. 12.30. Bardzo też serdecznie proszę abyśmy sprzątając groby naszych bliskich zmarłych, śmieci składali w wyznaczonych do tego miejscach. Bardzo o to proszę.
  10. W najbliższą sobotę z racji kongregacji dekanalnej, kancelaria nie będzie czynna. Osoby, które były zapisane w sprawach cmentarnych do kancelarii, bardzo proszę o wybranie innego terminu.
  11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.