Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Katecheza Kursu Przedmałżeńskiego bezpośrednio po wieczornej Mszy, Św. Młodzież planującą ślub w tym roku serdecznie zapraszam.

3. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc w tym dziele, z całego serca dziękujemy.

4. We wtorek przypada uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N.M.P. Tego dnia, przeżywamy w naszej parafii Diecezjalny Dzień Wdzięczności za nawiedzenie naszej diecezji i parafii przez N.M.P. w kopii cudownego obrazu jasnogórskiego. Msze Św. tego dnia będą odprawiane o godz. 9.00, 12.30, 17.00 i 19.30. O godz. 12.30 Msza Św. z udziałem osób chorych i starszych. Będzie możliwość spowiedzi a podczas Mszy Św. udzielimy sakramentu chorych. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy różańcowej i do udziału we Mszy Św. Szczegółowy program tego wyjątkowego dnia.

5. W piątek, o godz. 15.30 Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci i z udziałem dzieci z naszej szkoły. O godz. 16.00 Msza Św. dla dzieci i rodziców. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30 a po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Po Drodze Krzyżowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy i do udziału we Mszy Św. wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

6. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na remonty w naszym kościele. Zebraliśmy 2.872,05 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc w tych pracach z całego serca dziękuję.

7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Poręb i P. Sołtysowi za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji ołtarza. Przekazanych mi zostało 300 zł. Bóg zapłać!

8. W następnym tygodniu, przypada czas naszych parafialnych rekolekcji. Odprawiać je będziemy marca 28, 29 i 30. Rekolekcje prowadził będzie O. Andrzej ze Zgromadzenia OO Redemptorystów. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem, znajdziemy go również na naszej parafialnej stronie internetowej. Ale już dzisiaj, wszystkich Was moi drodzy, do udziału w rekolekcjach bardzo serdecznie zapraszam.

9. Bardzo proszę osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Rzymu we wrześniu, o odbiór w zakrystii programu pielgrzymki i deklaracji zgłoszenia.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content