Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2022r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Po dorocznym obchodzie misterium Paschalnego, nic nie jest Kościołowi droższe, jak obchód Bożego Narodzenia i wspomnienie pierwszych wystąpień Pana Jezusa. Dlatego całym sercem włączamy się w radość z narodzenia Bożego Syna. To wydarzenie, jest początkiem naszego zbawienia.
  2. Ofiary, które złożyliśmy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  3. Msze Św. w dzisiejszą niedzielę o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. Mszy Św. wieczornej dzisiaj nie będzie.
  4. Jutro II dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze Św. będą odprawiane według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Ofiary, które jutro złożymy na tacę, przeznaczone są na fundusz budowy nowych świątyń w naszej Diecezji. Do udziału we Mszy Św. wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  5. Bezpośrednio po świętach, od wtorku 27 grudnia, rozpocznie się doroczna wizyta duszpasterska zwana przez nas potocznie Kolędą.
    We wtorek 27 grudnia planujemy odwiedzić mieszkańców Walercina Starego i Nowego oraz mieszkańców Główek. Początek wizyty od godz. 10.00. Wieczorem od godz. 19.00 chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ulic Polnej, Goździk i Wąskiej.
    We środę 28 grudnia planujemy odwiedzić mieszkańców Cisówki. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 i będzie szedł do n-ru 24 a drugi z nas rozpocznie od n-ru 41 i będzie szedł do n-ru 25. Początek wizyty od godz. 9.00. Wieczorem chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców ulic Granicznej i Osiedlowej – tu początek wizyty od godz. 19.00 oraz w Kątach Goździejewskich I – ul. Podleśnej, tu początek wizyty od godz. 19.30.
    We czwartek 29 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cisówki, jeden z nas rozpocznie od n-ru 43 i będzie szedł do n-ru 64A a drugi rozpocznie od n-ru 84 i będzie szedł do n-ru 64B. Początek wizyty od godz. 9.00. Wieczorem chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I mieszkających na ul. Bliskiej. Jeden z nas rozpocznie od strony Pustelnika a drugi od lasu. Wizytę rozpoczniemy od godz. 18.00.
    W piątek 30 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Poręb. Rozpoczniemy od godz. 10.00 z obu stron. Wieczorem chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I , mieszkających za szkołą oraz ul. Bocznej. Początek wizyty od godz. 19.30.
    W sobotę 31 grudnia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cięciwy a drugi z nas mieszkańców Kolonii Goździówka. Początek wizyty od godz. 9.00.
  6. W tym roku, wyjątkowo w piątek, przeżywać będziemy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw w intencji wszystkich chrześcijańskich rodzin. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  7. W sobotę, podczas Mszy Św. wieczornej, uroczyste zakończenie starego roku kalendarzowego. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Wyjątkowo w tę sobotę, wieczorna Msza Św. nie będzie Mszą Św. niedzielną.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi a jednoczesnie jest to światowy dzień modlitw o pokój. Również jest to I niedziela Nowego Roku i I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo dziękczynno – błagalne na rozpoczęcie Nowego Roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  9. Po Nowym Roku, wizyta duszpasterska będzie wznowiona od poniedziałku 02 stycznia.
    W poniedziałek 02 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Zawiesiuch. Początek wizyty od godz. 17.00.
    We wtorek 03 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I na „Góreczce” po prawej stronie jadąc do Dębego. Początek wizyty od godz. 17.00. We środę, chciałbym odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich I na „Góreczce” po lewej stronie jadąc do Dębego. Początek wizyty od godz. 18.00.
    We czwartek 05 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek-Górek. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 60 i będzie szedł do n-ru 45 a drugi z nas rozpocznie od n-ru 38 i będzie szedł do n-ru 29. Początek wizyty od godz. 16.00.
    W sobotę 07 stycznia, chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Krubek- Górek. Jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 i będzie szedł do n-ru 11C a drugi rozpocznie od n-ru 40A i będzie szedł do n-ru 12. Początek wizyty od godz. 9.00.
  10. Ofiary, które składamy przy okazji wizyty duszpasterskiej, w całości są przeznaczone na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Są one związane z wymianą ogrzewania w kościele.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.