Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2016r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XVI Dzień Papieski. Z tej racji, po wszystkich Mszach Św. przed kościołem, zbierać będziemy ofiary do puszek na stypendia dla najzdolniejszych dzieci wywodzących się z biednych rodzin. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękujemy. Bóg zapłać.
  2. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Rodzice spotkanie mieć będą ze mną w kościele, a dzieci z P. Katechetką w sali obok kaplicy. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.
  3. W piątek przypada święto Edukacji Narodowej. W naszym kościele o godz. 8.00 Msza Św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, wszystkich pracowników naszej szkoły, nauczycieli i pracowników przedszkoli, uczniów szkoły oraz rodziców i opiekunów. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  4. Również w piątek 14 października ale o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam.
  5. W sobotę o godz. 15.00 poświęcenie kapliczki w Małkowie. Społeczność Małkowa serdecznie zapraszam. Jeśli pogoda pozwoli, to będzie również Msza Św. przy kapliczce.
  6. Trwa październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odprawiane są zawsze po Mszy Św. We czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00 w pozostałe dni tygodnia (łącznie z niedzielą) po wieczornej Mszy Św. Do udziału w nabożeństwach różańcowych wszystkich serdecznie zapraszam. W tym tygodniu, bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
    1. dziś – Koło Różańcowe z Choin,
    2. w poniedziałek – uczniów gimnazjum,
    3. we wtorek – uczniów kl. IV,
    4. we środę – uczniów gimnazjum,
    5. w piątek – uczniów kl. VI,
    6. w sobotę – scholę młodszą,
    7. w przyszłą niedzielę – Koło Różańcowe z Cisówki.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzież szkół ponadgimnazjalnych, którzy rozpoczynać będą przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  8. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych na tegoroczne wypominki. Karty wypominkowe znajdziemy na stoliku obok gazet.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka. W dzisiejszym numerze naszego tygodnika „Idziemy” bardzo serdecznie polecam wiele ciekawych artykułów.