Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21.05.2017 r.

1. Porządek Mszy Św. dzisiaj, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo majowe. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci kl. IV przeżywały uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Zawierzajmy je oraz ich najbliższych Panu Jezusowi i Matce Najświętszej, aby całe swoje życie potrafiły przeżywać w jedności i przyjaźni z Panem Jezusem.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tradycyjne dni modlitw o urodzaje. Wraz z całym Kościołem, w naszych codziennych modlitwach prośmy wspólnie Pana Boga, by nikomu nie brakowało chleba.

4. Trwa maj – miesiąc Maryi. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele zasadniczo po Mszy Św. o godz. 18.00. Wyjątkiem są czwartki, kiedy nabożeństwo majowe jest odprawiane po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

5. We wtorek, o godz. 19.00 będzie majówka w Starym Walercinie przy kapliczce. Rozpoczniemy ją ok. godz. 19.00 Mszą Św. w intencji mieszkańców całego Walercina, a później odśpiewamy litanię do Matki Bożej. Do wspólnej modlitwy wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszam.

6. We środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Msze Św. w naszym kościele w tym dniu, o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. W piątek, rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. Nowenna będzie odprawiana podczas nabożeństwa majowego.

8. W sobotę, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci klas III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Zadbajmy o to, by każde dziecko miało ze sobą swoją świecę chrzcielną. Zapraszam koniecznie rodziców, dziadków i jeśli to możliwe, rodziców chrzestnych dzieci.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii gościć będziemy Siostrę Loretankę z Loretto, która po Mszach Św. powie nam trochę o różańcu z racji 100- lecia objawień fatimskich a po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się piknik różańcowy. Już dzisiaj wszystkich miłośników różańca serdecznie zapraszam. Wspólnota różańcowa zaprasza też pozostałe wspólnoty parafialne: schole, bielanki, ministrantów, Oazę jak również wszystkich chętnych do udziału w pikniku. Serdecznie zapraszamy.

10. W niedzielę 04 czerwca – w niedzielę Zesłania Ducha Św. – nasze dzieci z kl. III, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. W związku z tym, bardzo serdecznie prosimy osoby niezwiązane rodzinnie z tą uroczystością, o obecność na Mszy Św. o innej godzinie.

11. W ub. niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.613,30 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!

12. W przyszłą niedzielę, na Mszę Św. na godz. 11.00 zapraszam wszystkie dzieci. Będziemy losowali „Ziarenka”.

13. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. O przybycie proszę także młodzież kl. II naszego gimnazjum.

14. Powoli zbliżamy się do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywanej u nas uroczystością Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 15 czerwca. W związku z tym, bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję:
I Ołtarz: mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Jaskółki i Spacerowa;
II Ołtarz: mieszkańców Choin;
III Ołtarz: mieszkańców Kątów Goździejewskich II;
IV Ołtarz: mieszkańców Łęki

15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.