Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 06.08.2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. w są odprawiane w naszej parafii według zwykłego, niedzielnego porządku.

2. Z racji I Niedzieli Miesiąca, po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy ministrantów, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.

3. We środę przypada święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Europy. Do udziału we Mszy Św. i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

4. We czwartek przeżywać będziemy święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.

5. W piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

6. Na piątek 18 sierpnia na godz. 19.30 bardzo serdecznie zapraszam całą Radę Parafialną oraz wszystkich Państwa Sołtysów ze wszystkich wiosek naszej parafii. Omawiać będziemy przygotowania do nawiedzenia naszej parafii przez NMP w kopii cudownego obrazu Jasnogórskiego. Spotkanie odbędzie się w sali w kościele. Wszystkich bardzo proszę o obecność.

7. W kruchcie przy wyjściu z kościoła jest wyłożona Księga Trzeźwości. Trwa sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Naszym wpisem, ochotnym sercem, odpowiedzmy na apel Episkopatu. Ratujmy naszą Ojczyznę.