Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej

W piątek, sobotę i niedzielę (5-7 października 2018 r.) odbyły się Pierwsze Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Obchodom towarzyszyły przeróżne wydarzenia kulturalne, występy, koncerty, konkursy.

W piątek na terenie Szkoły Podstawowej w Pustelniku można było uczestniczyć:
– w czytaniu poezji Pani Marii Korejwo,
– w koncercie Pana Piotra Dorosza na harmonii pedałowej,
– w wykładzie Pani Katarzyny Sobieskiej na temat Pustelnika na Szlaku Litewskim,
– w wieczorze autorskim Pani Katarzyny Wasilkowskiej.
Piątkowy wieczór upłynął w miłej atmosferze, publiczność dopisała.

W sobotę na terenie Szkoły Podstawowej w Pustelniku przeprowadzono zawody latawcowe. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale także rodziców, którzy wspierali swoje pociechy. Latawce były śliczne i co najważniejsze – leciały wysoko. Gratulujemy wszystkim odwagi i zapału, a nade wszystko wytrwałości w próbach poderwania swoich latawców do lotu. Zwycięzcy konkursów latawcowych otrzymali zasłużone nagrody.
Po zawodach latawcowych dzieci mogły liczyć na słodki poczęstunek i zabawę taneczną zorganizowaną specjalnie dla nich.
Sobotni wieczór uświetnił Maryjny koncert organowy Ave Maria, który odbył się w kościele parafialnym w Pustelniku. Nowo rozbudowane i wyremontowane organy ukazały słuchaczom swoje walory.

W niedzielę natomiast zorganizowano Piknik Ogródkowy, który rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym. Następnie obchody przeniosły się na teren OSP w Pustelniku. Rozpoczęto je od poświęcenia plonów ogródkowych i polnych, którego dokonał ks. Dariusz Dębiński. Po czym nastąpiły:
– występy dzieci z przedszkola Promyczek,
– występy dzieci z przedszkola Dolina Muminków,
– występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku,
– występ zespołu Młodzieżówka z Sulejówka,
– występ zespołu Lira ze Stanisławowa,
– recital Julii Wieczorek.

W trakcie trwania Pikniku Ogródkowego rozstrzygnięto konkursy:
– na najciekawszą kompozycję ogródkową,
– na najciekawszą rzeźbę z ziemniaka,
– na najciekawsze warzywo.
Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody.

Podczas Pikniku Ogródkowego odbyły się także licytacje i loteria fantowa oraz warsztaty tkackie Pani Magdaleny Papakul. Można było także skorzystać z Kawiarenki, skosztować specjałów kuchni tradycyjnej oraz obejrzeć wystawę dawnego sprzętu gospodarstwa domowego. Piknik zakończył się zabawą pod chmurką.
Gospodarze wszystko przygotowali wspaniale, Goście dopisali i świetnie się bawili biorąc liczny udział nie tylko w występach, ale także w konkursach zorganizowanych szczególnie dla nich.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzliwość serca.

Poniżej fotorelacja z obchodów I Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej.

« z 5 »

Fot. Tomasz Gromulski