Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 r.

1. Dzisiaj już ostatnia Niedziela Adwentu. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Dziś spowiedź podczas każdej Mszy Św., a wieczorem od 17.30. Zatroszczmy się o to, aby czas świąt Bożego Narodzenia był też czasem narodzin w naszych sercach Syna Bożego.

3. Jutro poniedziałek wigilijny 24 grudnia. Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane tylko rano o godz. 8.00 i 9.00. Spowiedź też tylko rano od godz. 7.30. O godz. 8.00 ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszamy wszystkich, dzieci, młodzież, dorosłych.

4. Pasterka będzie odprawiana tradycyjnie o północy. Poprzedzi ją o godz. 23.00 koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi. Wszystkich, już na 23.00 bardzo serdecznie zapraszamy. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki, są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

5. Natomiast w pierwszy dzień świąt 25 grudnia, Msze Św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. W pierwszy dzień świąt, Mszy Św. wieczornej nie będzie.

6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę w drugi dzień świąt, przeznaczone są na fundusz budowy nowych świątyń w naszej diecezji.

7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

8. W kruchcie kościoła są też do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

9. Przy wyjściu z kościoła nasi ministranci rozprowadzają sianko pod opłatek na nasze wigilijne stoły. Dochód ze sprzedaży sianka ministranci przeznaczają na wspólny wyjazd.

10. Dni Oktawy Bożego Narodzenia mają rangę święta, dlatego też pamiętajmy, że w piątek obowiązuje nas post.

11. Tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy w tym roku we czwartek 27 grudnia. W tym dniu chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Starego. Początek wizyty od godz. 10.00.
W piątek 28 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Walercina Nowego oraz tzw. „ Główek”. Początek wizyty również od godz. 10.00.
W sobotę 29 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Małkowa. Początek wizyty od godz. 9.00.
Natomiast w poniedziałek 31 grudnia chciałbym odwiedzić mieszkańców Zawiesiuch. Początek wizyty od godz. 10.00.

12. Po Nowym Roku, wizytę duszpasterską wznowimy od środy 02 stycznia. Do niedzieli chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Cięciwy, Kolonii Goździówka i jedną rodzinę mieszkającą obok z Wólki Wybranieckiej, mieszkańców Poręb, Kątów Goździejewskich I z tzw. „Góreczki” oraz mieszkańców Wólki Konstancji i Wólki Wybranieckiej Kolonii. Szczegóły tego tygodnia podam w pierwszy dzień uroczystości Bożego Narodzenia.

13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.