Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 21.04.2019 r.

1. Dziś, wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś Msze Św. jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Wieczorem, Mszy Św. nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Św. według porządku niedzielnego. Taca z drugiego dnia świąt, przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby KUL-u.

3. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w Poniedziałek Wielkanocny, po Mszy Św. o godz. 11.00.

4. W dni Oktawy Wielkanocnej, Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św. a we czwartek po Mszy Św. o godz. 8.00 rano.

5. W piątek z racji Oktawy Wielkiej Nocy, post nas nie obowiązuje.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego – Niedziela Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 9.00 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Każdy, kto w przyszłą niedzielę przed Najświętszym Sakramentem pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zyskuje odpust zupełny. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.

7. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas w naszej diecezji.

8. Moi kochani! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak głęboko przeżywanych przez wielu z nas, dni Triduum Paschalnego i świąt Wielkanocy. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Państwu nauczycielom za włączenie się i życzliwą pomoc przy rekolekcjach szkolnych, dyrekcji naszej szkoły za tak dobrą organizację. Bóg zapłać Wam moi drodzy! Jeszcze raz gorąco dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w Drogę Krzyżową ulicami Pustelnika. Dziękuję serdecznie Wszystkim Mamom za zaangażowanie się i zorganizowanie bielanek i sypaczek. Dziękuję Wam za Waszą obecność, mamom za pomoc przy organizacji procesji. Dziękuję młodzieży Oazowej za pomoc w przygotowaniu komentarzy na całe Triduum Paschalne. Wszystkim Paniom za przygotowanie feretronów, Państwu z Kółek Żywego Różańca. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli w tym trudnym momencie nasze sypaczki kwiatami. Szczególne słowa podziękowania kieruję do ministrantów, do lektorów za Waszą obecność i czynny udział w tych tak ważnych w życiu parafii wydarzeniach. Bardzo serdecznie dziękuję P. Przemkowi za przygotowanie muzyczne Triduum Paschalnego, naszej scholi, za Waszą obecność i czynny udział w Triduum. Bardzo serdecznie pragnę też podziękować Wszystkim za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Chciałbym też bardzo serdecznie podziękować naszym strażakom, za Waszą życzliwość, zaangażowanie, serce i taką szczerą chęć pomocy. Bóg Wam zapłać! Pozwólcie moi drodzy, że w tych podziękowaniach, szczególne słowa wdzięczności skieruję teraz do Pana Wiesława i Pani Żanety za przygotowane dekoracje i kompozycje kwiatowe, za Wasz trud i pracę przed świętami, aby udało się ze wszystkim zdążyć. Bardzo Wam dziękuję! Bóg zapłać! Na koniec, chciałbym bardzo serdecznie podziękować ks. Jakubowi za Jego obecność wśród nas i wytrwałą posługę w konfesjonale. Bóg Ci zapłać Jakubie! Wam Wszystkim moi drodzy, też serdeczne słowa podziękowania za Waszą obecność, wspólną modlitwę, za Wasze świadectwo wiary.

9. W tym tygodniu, kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek, we środę i w piątek.

10. Na ten świąteczny czas, od nas pracujących w tej parafii, przyjmijcie kochani najserdeczniejsze życzenia. Zmartwychwstały Pan, niesie nam prawdziwą radość i wesele. Życzę Wam wszystkim jak również wszystkim Waszym bliskim, naszym gościom, tej Paschalnej radości, pokoju, wszelakiego dobra. To są dary Zmartwychwstałego Pana dla każdego z nas. Niech nowe życie, które przynosi nam Zmartwychwstanie będzie nowym w codzienności każdego z nas. Pan Zmartwychwstał! Szczęść Boże Wszystkim!

11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.