Wśród tych, którzy przybyli, aby oddać pokłon Bogu w czasie święta, byli też niektórzy Grecy. Oni więc przystąpili do Filipa, pochodzącego z Betsaidy Galilejskiej, i prosili go, mówiąc: «Panie, chcemy ujrzeć Jezusa». Filip poszedł i powiedział Andrzejowi. Z kolei Andrzej i Filip poszli i powiedzieli Jezusowi.
A Jezus dał im taką odpowiedź: «Nadeszła godzina, aby został otoczony chwałą Syn Człowieczy. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostanie samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto kocha swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. Kto zaś chciałby Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.
Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Ależ właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, wsław imię Twoje!»
Wtem rozległ się głos z nieba: «Już wsławiłem i jeszcze wsławię». Stojący tłum to usłyszał i mówił: «Zagrzmiało!» Inni mówili: «Anioł przemówił do Niego». Na to rzekł Jezus: «Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie wyrzucony precz. A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie».
To mówił, oznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 16.06.2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ta uroczystość uświadamia nam, że trzeba każdemu z nas, jak najpełniej w całym naszym życiu oddawać cześć Bogu w Trójcy Jedynemu.

2. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiaj, po każdej Mszy Św. do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na stypendia dla studiujących księży. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.

4. Powoli zbliżamy się do zakończenia roku szkolnego. W poniedziałek zapraszam do spowiedzi młodzież gimnazjalną i kl. VIII. We wtorek zapraszam do spowiedzi klasy III, IV, V, VI i VII. Spowiedź w poniedziałek i we wtorek od godz. 16.15. Serdecznie zapraszamy.

5. We środę o godz. 8.00 uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Po Mszy Św. przejdziemy do szkoły na oficjalną uroczystość zakończenia roku szkolnego.

6. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. W tym dniu, porządek Mszy Świętych będzie następujący: Msze Św. będą o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Suma po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy tradycyjnie o godz. 11.00. Nabożeństwo czerwcowe tradycyjnie odprawiać będziemy podczas procesji. Wszystkich do udziału w procesji Bożego Ciała bardzo serdecznie zapraszam a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, naszych strażaków. Pamiętajmy, że w uroczystość Bożego Ciała obowiązuje nas udział we Mszy Św.

7. Przez cały tydzień Oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wszystkich do udziału w procesjach bardzo serdecznie zapraszam a szczególnie mnistrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca i oczywiście naszych strażaków.

8. W ub. niedzielę, zbieraliśmy na tacę ofiary, które były przeznaczone na zakup nowego nagłośnienia przenośnego, tak bardzo potrzebnego nam na zbliżającą się uroczystość Bożego Ciała. Zebraliśmy 2808,08 zł. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. W miniony poniedziałek, nowe nagłośnienie zostało zamówione. Kosztować będzie ok. 3.000 zł.