Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św.tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  2. Dzisiaj zajęcia Kursu Przedmałżeńskiego odbywać się będą już w naszym kościele. Katecheza rozpocznie się po wieczornej Mszy Św. Proszę pamiętać o tej zmianie.
  3. Moi Drodzy! W najbliższą środę, przypada już Środa Popielcowa, tym samym rozpoczynamy tegoroczny Wielki Post. We Środę Popielcową Msze Św. będą odprawiane o godz. 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Pokutny obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Św. Chcemy by każdy miał możliwość godnie rozpocząć czas Wielkiego Postu. We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy (spożywamy jeden posiłek do syta) i jakościowy (nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa). Post ten obowiązuje wszystkich wierzących między 18 a 60 rokiem życia. Postarajmy się tak zaplanować ten dzień, aby uczestniczyć we Mszy Św.
  4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Msza Św. wieczorna o godz. 17.30, po Mszy Św. Droga Krzyżowa dla dorosłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca ale i I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
  6. Tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne, przeżywać będziemy 19, 20 i 21 marca.
    Szczegółowe informacje na stronie internetowej i w gablotach przed kościołem znajdziemy już w I Niedzielę Wielkiego Postu.
  7. Zwracam się z serdeczną prośbą do wszystkich Państwa Sołtysów, aby tak jak w latach poprzednich, przeprowadzić przy okazji opłat podatkowych, zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekoracji ołtarza i kościoła w ciągu roku. Za życzliwość i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!