Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 15.03.2020 r.

1. Dzisiaj Msze Św. jeszcze według dotychczasowego porządku: 9.00, 11.00 i 12.30. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Pamiętajmy Moi Drodzy! Jesteśmy zobligowani, aby w każdej Mszy Św. w kościele brało udział nie więcej niż 50 osób. To kwestia naszego zdrowia i życia. Nie lekceważmy tych drastycznych przepisów. Dostosujmy się do nich. Każda niedzielna Msza Św. z naszego kościoła w tym czasie, będzie transmitowana w internecie i tu możemy w niej uczestniczyć. W obecnej sytuacji w której jest nasz kraj, zachęcam do tej formy uczestniczenia we Mszy Św. Bądźmy razem! Choć trudno, zachowajmy jednak więź z parafią. Słuchajcie ogłoszeń, komunikatów, by uczestniczyć w życiu Parafii.
  3. W związku z odwołaniem wszystkich nabożeństw wielkopostnych, pragnę poinformować, iż nabożeństwo Gorzkich Żali, bez udziału wiernych, w niedziele, będzie transmitowane z naszego kościoła tylko przez internet o godz. 17.00. Droga Krzyżowa, również bez udziału wiernych, w piątek o godz. 18.00. Zachęcamy i zapraszamy do tej formy uczestnictwa.
  4. Rodziców dzieci klas II pragnę poinformować, iż I Komunię Św. dzieci w przyszłym roku, planujemy na 16 maja.
  5. We czwartek przypada uroczystość Św. Józefa. Pamiętajmy tego dnia o tym wielkim i wspaniałym patronie. W naszych modlitwach, powierzajmy Mu sprawy naszej Ojczyzny.
  6. Moi Drodzy! We czwartek powinniśmy rozpoczynać nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Dekretem naszego Biskupa Ordynariusza zostały one z konieczności odwołane. Przyjęte w te dni intencje mszalne, będą odprawione tak jak zostały przyjęte. Będą głoszone konferencje, ale bez udziału wiernych. Można je będzie wysłuchać i w nich uczestniczyć tylko przez transmisję internetową. Godziny transmisji podamy jutro na stronie internetowej Parafii. Zachęcam Was to tej formy wielkopostnego skupienia. Pomimo pandemii i wynikających z tego ograniczeń, nie zgubmy szansy zasłuchania się w Boże Słowo. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania, proszę o przygotowanie z każdej konferencji krótkich refleksji, nie więcej niż na pół strony. Składamy je bezpośrednio u mnie po rozpoczęciu nauki w szkole.
  7. Spowiedzi rekolekcyjnej w tym czasie nie będzie. Zorganizujemy spowiedź w późniejszym terminie, przed świętami. Na razie, spowiadać będziemy codziennie przed Mszą Św.
  8. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, w tym niezwykle trudnym czasie jaki przyszło nam przeżywać, od najbliższej soboty wprowadzamy nowe godziny niedzielnych Mszy Św. Pierwsza Msza Św. niedzielna, będzie odprawiana już w soboty o godz. 18.00. W niedziele będzie dodatkowa Msza Św. o 7.00. Pozostałe Msze Św. będą o zwykłych godzinach czyli o 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Msze Św. niedzielne od 7.00 będą transmitowane przez internet.
  9. W najbliższych dniach, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Na bieżąco będą załatwiane sprawy pogrzebowe. W innych sprawach bardzo proszę by wcześniej się umawiać.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Poręb oraz Sołtysowi P. Wieczorkowi za zebrane ofiary na dekoracje do Grobu Pańskiego i na kwiaty do kościoła. Przekazanych zostało 222 zł.
  11. Moi Drodzy! Ostatnio w mediach dużo mówi się o odpowiedzialności. Odpowiedzialność ludzi wierzących, nas chrześcijan, to nie tylko podporządkowanie się nadzwyczajnym przepisom prawa. To coś więcej! W naszą odpowiedzialność wpisana jest modlitwa i wołanie do Pana Boga o miłosierdzie, litość i łaskę nad swoim ludem. Dlatego Księża Biskupi zachęcają nas do codziennej modlitwy w intencji ludzi zarażonych, chorych, poddanych kwarantannie. Za lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, personel szpitalny i laboratoryjny. Zachęcamy wszystkie rodziny do podjęcia we wspólnotach rodzinnych, czy jeżeli jesteśmy sami – to indywidualnie, codziennej modlitwy różańcowej. Spotykamy się wspólnie duchowo codziennie o 20.30. Przez Maryję prośmy z wiarą o miłosierdzie i ratunek dla nas, dla naszych rodzin, naszej parafii i całej Ojczyzny. Okażmy i tu naszą odpowiedzialność!
  12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować P. Sylwestrowi Bąkowskiemu za przygotowanie całego zaplecza do transmisji Mszy Św. w internecie. Bardzo dziękuję za kompetentną wiedzę i życzliwie poświęcony czas dla dobra nas Wszystkich. Bóg zapłać z całego serca!
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka. Można ją nabyć dzisiaj czy w tygodniu.