ks. Adam Żmijewski

Cytat Diecezja Warszawsko-Praska

Parafia pochodzenia

    Św. Michała Arch., Nowy Dwór Mazowiecki

Data i szafarz święceń, wyświęcony dla

    02 sierpnia 1959 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW

Data śmierci, miejsce pochowania

    04 stycznia 2012 r., Cmentarz parafii MB Częstochowskiej, Piastów

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe

  • ex universa, WMSD,

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)

  • wikariusz, Św. Bartłomieja Ap., Żelechlinek, Diec. Łowicka, 03.08.1959 – 20.06.1960
  • wikariusz, Świętej Trójcy, Latowicz, 20.06.1960 – 10.06.1961
  • wikariusz, MB Częstochowskiej, Wołomin, 10.06.1961– 07.06.1962
  • wikariusz, MB Częstochowskiej, Piastów, AW, 07.06.1962 – 08.06.1964
  • wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 08.06.1964 – 08.08.1970
  • proboszcz, Św. Mikołaja Bp, Dzierzbice, Diec. Łowicka, 08.08.1970 – 06.09.1974
  • proboszcz, Przemienienia Pańskiego, Budziszewice, Diec. Łowicka, 06.09.1974 – 01.09.1991
  • proboszcz, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pustelnik k. Mińska Maz., 01.09.1991– 25.02.2007
  • pomagający duszpastersko, Św. Karola Boromeusza, Warszawa-Las, 01.03.2007 – 04.01.2012 (†)

Przebieg posługi kapłańskiej (inne)

  • podział diecezji, z AW, 25.03.1992
  • mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, 25.02.2007 – 04.01.2012 (†)

Odznaczenia

  • przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.1993