ks. Bronisław Janiszewski

Cytat Diecezja Warszawsko-Praska

Parafia pochodzenia

    Św. Stanisława BM, Zaręby Kościelne, Diec. Łomżyńska

Data i szafarz święceń, wyświęcony dla

    28 maja 1987 r., Kard. Józef Glemp, AW

Data imienin

    01 września

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe

  • magister, PWTW, historia Kościoła, 1987
  • licencjat, PWTW, historia Kościoła, 1989

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)

  • wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Nieporęt, 10.06.1987 –15.06.1988
  • wikariusz, Św. Szczepana, Raszyn, AW, 15.06.1988 – 21.06.1990
  • wikariusz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki, 21.06.1990 – 30.06.1993
  • wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 30.06.1993 – 30.06.1994
  • wikariusz, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 30.06.1994 – 01.07.1999
  • wikariusz, Św. Jana Kantego, Legionowo, 01.07.1999 – 04.08.2002
  • proboszcz, Miłosierdzia Bożego, Rudzienko, 31.07.2002 – 25.02.2007
  • proboszcz, Św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha BM, Poświętne, 25.02.2007 – 29.08.2009
  • rezydent, Św. Jadwigi, Warszawa-Pelcowizna, 29.08.2009 – 31.07.2010
  • administrator, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pustelnik k. Mińska Maz., 31.07.2010 – 01.07.2015
  • proboszcz, Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Pustelnik k. Mińska Maz., 01.07.2015 –10.08.2016
  • proboszcz, Św. Jana Chrzciciela i Św. Stanisława BM, Stanisławów, od 10.08.2016

Przebieg posługi kapłańskiej (inne)

  • podział diecezji, z AW, 25.03.1992
  • dekanalny wizytator katechetyczny, Dekanat Stanisławowski, 01.09.2008 – 30.06.2010
  • dekanalny duszpasterz rodzin, Dekanat Stanisławowski, od 17.02.2016
  • dziekan, Dekanat Stanisławowski, od 10.10.2016

Odznaczenia

  • przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 22.12.2016