Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 r.

1. Dziś porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, Nabożeństwo Gorzkich Żali zarówno dzisiaj jak i w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00, a po niej katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam.

2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci kl. III i dla ich rodziców. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele, dzieci z Siostrą w sali. Dzieci i rodziców proszę o konieczną obecność.

3. We Środę Popielcową rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy wszystkich do pokuty i modlitwy o trzeźwość narodu oraz do składania i odnawiania wpisów przyrzeczeń trzeźwościowych. Księga trzeźwości jest wyłożona w kaplicy na stoliku.

4. We czwartek przypada święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry bądź konkatedry i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 15.30, a o 16.00 Msza Św., Msza Św. dla dorosłych o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa ku czci Miłosierdzia Bożego nie będzie.

6. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła, po każdej Mszy Św. zbierać będziemy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Za złożone ofiary, wszystkim z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

7. Powoli, zbliża się moi drodzy czas naszych Wielkopostnych Rekolekcji. Przeżywać je będziemy od czwartku 08 marca do soboty 10 marca. Msze Św. z naukami dla dorosłych będą odprawiane: we czwartek i w piątek; rano o godz. 8.30 a po południu o godz. 17.00 i 19.00. Spowiedź we czwartek i w piątek. W sobotę spowiedzi już nie będzie. Natomiast w sobotę, Msze Św. z naukami dla dorosłych o godz. 8.30, 16.00 i 18.00. Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej we czwartek i w piątek o godz. 10.00 i 11.30. W sobotę o godz. 10.00. Szczegółowy program tegorocznych rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem oraz znajdziemy go na naszej parafialnej stronie internetowej. Tegoroczne rekolekcje, głosić będzie dla nas ks. Krzysztof Ziółkowski, Proboszcz budującego się kościoła Św. Jana Pawła II w Radzyminie. Wszystkich do udziału w rekolekcjach serdecznie zapraszam!

8. Zwracam się do Was moi drodzy z serdeczną prośbą, o przeprowadzenie – tak jak w latach poprzednich – zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

9. Są jeszcze 4 wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy do Fatimy w październiku tego roku. Osoby chętne na ten wyjazd zapraszam do zakrystii.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.