Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA ADWENTU – 09.12.2018 r.

1. Przeżywamy już II Niedzielę Adwentu. Porządek Mszy Św. dziś jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. tradycyjnie o godz. 18.00. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

2. Z racji II niedzieli miesiąca, ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone są na niezbędny remont naszych dzwonów. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie, z całego serca dziękuję.

3. Również dziś, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wsparcie tych potrzeb naszych braci na wschodzie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!

4. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w jakimś sklepie czy w markecie. Dochód ze sprzedaży opłatków przeznaczony jest na zakup oleju opałowego na ogrzewanie naszego kościoła.

5. W kruchcie kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcam do nabywania świec i pomocy w ten sposób dzieciom najbiedniejszym.

6. Roraty są odprawiane w naszej parafii we wtorki, czwartki i w soboty o godz. 6.30 rano. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i oczywiście wszystkich dorosłych.

7. W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z młodzieżą kl. VII i VIII rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Św. katecheza. Młodzież proszę o konieczną obecność.

8. Tegoroczną wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą, rozpoczniemy w tym roku od 27 grudnia. Będziemy chcieli spotkać się z mieszkańcami Walercina Starego, Walercina Nowego oraz Małkowa. W przyszłą niedzielę podamy już więcej szczegółów.