Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: «Za kogo uważają Mnie ludzie?»
Oni Mu odpowiedzieli: «Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków».
On ich zapytał: «A wy za kogo Mnie uważacie?»
Odpowiedział Mu Piotr: «Ty jesteś Mesjasz». Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili.
I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa.
Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku».
Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: «Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je».

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji eucharystycznej nie będzie.
  2. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie tego dzieła z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  3. Od dzisiejszej niedzieli możemy w zakrystii nabywać świece Caritas „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”. Serdecznie zapraszam.
  4. Moi Drodzy! Pragnę przypomnieć, iż Msze Św. niedzielne są odprawiane w naszej parafii: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Serdecznie zapraszam!
  5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Mszy Św. Roratniej jak i o godz. 18.00 nie będzie. Starajmy się we wtorkową uroczystość uczestniczyć we Mszy Św.
  6. Z racji wtorkowej uroczystości, Msze Św. Roratnie w tym tygodniu będą odprawiane we czwartek o 6.30 i w sobotę o 7.00.
  7. Moi Drodzy! Ponieważ dotyczą nas ograniczenia w ilości osób mogących brać udział we Mszy Św. bardzo serdecznie zapraszam do udziału we Mszach Św. transmitowanych z naszego kościoła. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach pandemii, nie zrywajmy kontaktu z parafią. Zapraszam też w dni powszednie do korzystania ze spowiedzi i z Komunii Św. Potrzeba nam więzi z Panem Jezusem. Zaprośmy Go do naszego życia, niech będzie przy nas. Nie zostawajmy sami ze swoim cierpieniem, ze swoimi lękami.
  8. Po każdej Mszy Św. można już nabywać poświęcone opłatki na nasze stoły wigilijne. Tak jak od wielu już lat, ofiary złożone przy nabywaniu opłatków, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
  9. Zwracam się do Was z serdeczną prośbą, jeśli ktoś wycina koło domu choinki, to bardzo prosimy o te drzewka do dekoracji kościoła na święta. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję!
  10. Bardzo serdecznie dziękuję za wpłaty dokonywane na konto parafii. W tym trudnym czasie, jest to niezwykle istotna pomoc. Bóg Wam zapłać za życzliwą pamięć!
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.