Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedziele o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Chcemy w szczególny sposób zastanowić się nad stałą potrzebą zasłuchania się w Boże Słowo. Niech ten dzisiejszy dzień umocni nas w postanowieniu codziennej lektury Pisma Świętego.
  4. Również dzisiaj, bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Wszystkich planujących zawarcie związku małżeńskiego w tym roku, serdecznie zapraszam.
  5. Wczoraj przeżywaliśmy Dzień Babci dziś przeżywamy Dzień Dziadka. Wszystkim żyjącym Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki MB Dobrej Drogi na każdy dzień życia. Naszym Babciom i Dziadkom, którzy odeszli już od nas nich dobry Pan da wieczną radość i szczęście w Królestwie Nieba.
  6. We środę przypada święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  8. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzinom zamieszkałym w Pusteliku przy ulicach Warszawskiej, Szkolnej, Kopernika, Jaskółki, Spacerowej, Klonowej, Akacjowej, Sosnowej i Nadrzecznej za wspólną modlitwę w Waszych domach, spotkanie i życzliwe przyjęcie. Dziękuję też bardzo serdecznie za ofiary przekazane na rzecz parafii. Wszystkie ofiary przekazywane przy okazji Kolędy, są przeznaczone na wymianę ogrzewania w naszym kościele. Bóg Wam zapłać kochani za tę troskę!
  9. W tym tygodniu planujemy odwiedzić:
    poniedziałek 23 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Gorzanki mieszkających od n-ru 2 do n-ru 11, początek wizyty od godz. 17.00;
    we wtorek 24 stycznia chciałbym odwiedzić również mieszkańców Gorzanki mieszkających od n-ru 14 już do końca, początek wizyty od godz. 17.00;
    we środę 25 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Pustelnika mieszkających przy ulicach Lipowej, Poprzecznej, Świerkowej i Leśnej, początek wizyty od godz. 18.00;
    we czwartek 26 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Wólki Konstancji mieszkających pod n-rami 19, 20A i 21 oraz Kolonii Wólka Wybraniecka, początek wizyty od godz. 16.00;
    piątek 27 stycznia chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Pustelnika, jeden z nas rozpocznie wizytę na ulicy Słonecznej a drugi z nas na ul. Krótkiej, początek wizyty od godz. 18.00;
    sobotę 28 stycznia, jeden z nas odwiedzi mieszkańców Wólki Konstancji a drugi z nas mieszkańców Wólki Wybranieckiej, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
  10. Natomiast w następnym tygodniu planujemy odwiedzić:
    poniedziałek 30 stycznia chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 1 do n-ru 7A, początek wizyty od godz. 17.00;
    we wtorek 31 stycznia chciałbym odwiedzić również mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 8 do n-ru 28, początek wizyty od godz. 17.00;
    we środę 01 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców Goździówki mieszkających od n-ru 29 do n-ru 38, początek wizyty od godz. 18.00;
    piątek 03 lutego chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców, jeden z nas rozpocznie wizytę na Goździówce od n-ru 39 do końca a drugi z nas na Ciopanie od n-ru 21A do n-ru 23, początek wizyty od godz. 19.00;
    sobotę 04 lutego, odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, początek wizyty w sobotę od godz. 9.00.
  11. Pani Wójt Gminy Stanisławów oraz Stowarzyszenie „Thunder Independent” w tym byli i obecni żołnierze jednostki wojskowej „Grom” – spadkobiercy tradycji „Cichociemnych” serdecznie zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświęconej 21 – mu zrzutowi Cichociemnych mającemu miejsce w naszej okolicy w nocy z 16 na 17 lutego 1943 roku w ramach operacji lotniczej „Vice”. Uroczystość odbędzie się 05 lutego o godz. 13.30 w centrum Pustelnika. Poprzedzi ją Msza Św. o godz. 12.30 w naszym kościele. Na te uroczystości serdecznie Wszystkich zapraszamy.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.