Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

WIELKI CZWARTEK – 06.04.2023r.

1. Mszą Św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy przeżywanie Triduum Paschalnego – najważniejszych wydarzeń naszej wiary. Za chwilę przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” – kaplicy adoracji. Dziś jeszcze możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie do adoracji.
  2. Dziś możemy zyskać odpust zupełny, na zwykłych warunkach. Odpust związany jest z pobożnym udziałem w przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i pobożną adoracją choć przez dłuższą chwilę.
  3. Przez dni Triduum Paschalnego, Kościół w ciszy i skupieniu chce trwać przy swoim Panu i Zbawicielu. Jutro możliwość adoracji już od godz. 8.00. O godz. 15.00, w godzinie śmierci naszego Zbawiciela, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
    Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej jutro o godz. 18.00.
  4. W dniu jutrzejszym możemy zyskać odpust zupełny pobożnie uczestnicząc w adoracji Krzyża.
  5. Pamiętajmy Kochani, że w dniu jutrzejszym obowiązuje nas post ścisły czyli ilościowy i jakościowy. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i pochodnych od mięsa. Spożywamy tylko jeden posiłek do syta.
  6. Ofiary, które jutro złożymy na tacę przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie i konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.