Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.05.2023r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w maju i czerwcu jest odprawiane w niedziele o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim Wam za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  4. Również w dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii przedstawicieli parafii MB Pompejańskiej w Warszawie, którzy po Mszach Św. do puszek zbierać będą ofiary na budowę kościoła w swojej parafii. Za życzliwą pomoc dla nich serdecznie Wam dziękuję.
  5. Od dzisiaj, rozpoczynamy tydzień modlitw błagalnych o urodzaje. Prośmy dobrego Boga, by nikomu z nas nie zabrakło chleba powszedniego.
  6. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  7. Od najbliższego piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Św. Nowennę będziemy odprawiać w czasie nabożeństw majowych.
  8. W sobotę na Ciopanie przy figurce MB Fatimskiej będzie odprawiona Msza Św. Wszystkich mieszkańców Ciopanu, bliskich, znajomych serdecznie zapraszam.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.
  10. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. O wsparcie tej potrzeby serdecznie Was proszę.
  11. Powoli kończy się czas komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy jeszcze nie zdążyli ze spowiedzią wielkanocną serdecznie zapraszam i do pojednania się z Panem Bogiem i do komunii św.
  12. We wtorek 23 maja będzie spotkanie Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godz. 20.00.
  13. W niedzielę 28 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przystąpią do I Komunii Św. Bardzo serdecznie Was proszę o zaplanowanie sobie w tym dniu innej godziny Mszy Św., aby na godz. 9.00 było miejsce dla dzieci i ich najbliższych.
  14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymiana dotyczy sektorów B, C, D i E. Można zapisywać się w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.