Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

WIELKI CZWARTEK – 28.03.2024r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczyście wydarzeń Ostatniej Wieczerzy, ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii, pojmania Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, sąd przed arcykapłanem Kajfaszem i wtrącenie naszego Zbawiciela do więzienia. Chcemy być w tych wydarzeniach przy naszym Panu. Po zakończeniu Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 21.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  2. Jutro przypada Wielki Piątek – dzień męki i śmierci naszego Pana Jezusa. W tym dniu – my jako Kościół Jezusa, trwamy w modlitwie i rozmyślaniu nad męką naszego Zbawiciela. Adoracja w ciemnicy od godz. 8.00. O godz. 15.00, w godzinie śmierci Pana Jezusa, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy jutro o godz. 18.00. Po Liturgii możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. Zgodnie z najdawniejszą tradycją, w tym dniu Kościół nie sprawuje Sakramentów.
  3. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, z wiarą uczestniczącym w adoracji krzyża, podczas uroczystej celebracji pamiątki męki i śmierci Pana Jezusa.
  4. W Wielki Piątek podczas adoracji Krzyża, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  5. Wspólnota Żywego Różańca Rodziców Modlących się za Swoje Dzieci organizuje całonocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa. Na godzinne czuwanie można jeszcze zapisywać się w zakrystii.
  6. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły i powinien on trwać do zakończenia Liturgii Wigilii Paschalnej.