Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2017 r.

1. Dziś Msze Św. w/g porządku niedzielnego. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. Dzisiaj zapraszamy wszystkich na wspólne kolędowanie. Wraz z naszą scholą po Mszy Św. o godz. 9.00 śpiewać będziemy kolędy. Wszystkich starszych i młodszych na nasze wspólne kolędowanie serdecznie zapraszamy.

3. Nasza schola rozprowadza książeczki dla dzieci. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła. Książeczki są w cenie 6 zł.

4. Po Mszy Św. o godz. 17.00, katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Młodzież serdecznie zapraszam na Mszę Św. a później na spotkanie.

5. We czwartek przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, które łączy się z tajemnicą narodzenia Bożego Syna. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na Msze Św. w tym dniu przychodzimy ze świecami. Błogosławieństwo świec na początku każdej Mszy Św. Jednocześnie w Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Ogarniamy naszą modlitwą osoby, które podjęły w swoim życiu drogę całkowitego ofiarowania się na służbę Bogu. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, przeznaczone są na utrzymanie zakonów klauzurowych. Tak zaplanujmy sobie czas we czwartek, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy Św. Wszystkich serdecznie zapraszam.

6. W najbliższy piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30. Msza Św. dla nich o godz. 16.00. Dzieci serdecznie zapraszamy. Spowiedź dla dorosłych od godz. 16.30, Msza Św. wieczorna o godz. 17.00.

7. W piątek, po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.

8. Z racji I Soboty Miesiąca, o godz. 15.30 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. Nabożeństwo Fatimskie i różaniec prowadzony przez Żywy Różaniec. Wszystkich członków Żywego Różańca oraz sympatyków modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.

9. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

10. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci kl. IV. Bardzo serdecznie proszę rodziców o obecność.

11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu gościli nas w swoich domach z wizytą duszpasterską. Bóg zapłać Wam moi drodzy za życzliwe przyjęcie. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary przekazane na rzecz parafii i bardzo sprawnie zorganizowany transport.

W tym tygodniu, chcielibyśmy z wizytą duszpasterską odwiedzić kolejne rodziny:
– w poniedziałek 30 stycznia – rodziny zamieszkujące w Wólce Konstancji, zaczniemy od strony Gorzanki i odwiedzimy 20 domów, początek wizyty od godz. 18.00.
– we wtorek 31 stycznia – odwiedzimy również mieszkańców Wólki Konstancji – od środka wioski do końca. Początek wizyty we wtorek od godz. 18.30.
– we środę 1 lutego – chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Granicznej w Pustelniku – początek wizyty od godz. 18.00.
– w sobotę 4 lutego – chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców Kątów Goździejewskich II. Początek wizyty od godz. 9.00.

12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.