Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

Ruch Światło-Życie

Spotkania Oazy odbywają się we wtorki o godz. 18:30 w salce kościelnej.

Msza św. wspólnotowa w IV wtorek miesiąca o godz. 18:30.

Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii.

foska

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako Tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska. Symbol Fos-Zoe zawiera w sobie program wychowawczy ruchu i zarazem jego metodę pedagogiczną. Poprzez element światła, mającego wcielać się w życie, należy rozumieć światło rozumu, światło sumienia, światło słowa Bożego, światło Chrystusa jako wzoru osobowego, który należy naśladować i światło Kościoła: Lumen gentium, Kościoła, który dba o nieskażony przekaz poprzednich źródeł światła oraz o ich należną interpretację w aktualnych sytuacjach. Dążenie do jedności światła i życia na pięciu powyższych płaszczyznach zawiera w sobie integralny i wszechstronny program wychowania nowego człowieka.

Ruch Światło- Życie ( potocznie zwany Oazą) powstał 1954r. na pierwszym wyjeździe rekolekcyjnym. Twórcą oazy, założycielem Ruchu i pierwszym moderatorem krajowym był ks. Franciszek Blachnicki ( 24 III 1921 – 27 II 1987). Oaza jest jednym z ruchów odnowy Kościoła według nauczania Soboru Watykańskiego II. Jej członkami mogą zostać wszyscy ludzie. Między innymi możemy wyróżnić: Oazę Dzieci Bożych (ODB), młodzieżową Oaza Nowej Drogi (OND) i starszej młodzieży czyli Oaza Nowego Życia (ONŻ). Jest też oaza Dorosłych, którzy jeszcze nie są w związku małżeńskim albo po święceniach. Małżeństwa mogą uczestniczyć w formacji prowadzonej przez pary rejonowe i księdza w Domowym Kościele. Poprzez odpowiednią dla każdej z tych grup formację Ruch Światło-Życie wychowuje dojrzałych chrześcijan i służy odnowie Kościoła przez przekształcanie parafii we wspólnoty wspólnot.

Główne cele tego Ruchu to:

– Ewangelizacja osób, które nigdy nie poznały Boga

– Formacja tych osób, która prowadzi do osobistej relacji z Bogiem

– Trwanie z Nim w życiu codziennym: w pracy, szkole, w rodzinie.

Cel Ruchu Światło-Życie jest osiągany poprzez realizację programu formacyjnego. Każdy uczestnik Ruchu po ewangelizacji, prowadzącej do przyjęcia Jezusa Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, uczestniczy w formacji w grupie uczniów Jezusa (deuterokatechumenat) a następnie we wspólnocie diakonijnej, podejmując konkretną służbę (diakonię) w Kościele i świecie. Ewangelizacjakatechumenatdiakonia, to trzy etapy drogi formacyjnej Ruchu Światło-Życie na wszystkich poziomach formacji.

Odpowiedzialność za całość Ruchu sprawuje Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie. Obecnie jest nim ks. dr Adam Wodarczyk. Na szczeblu kraju, diecezji i parafii odpowiedzialność pełnią moderatorzy krajowi, diecezjalni i parafialni. Każdy moderator pełni swą posługą wraz z zespołem diakonii. Diakonię moderacji mogą pełnić zarówno osoby świeckie, jak i duchowne. Diakonia czyli „osoba odpowiedzialnego” oraz „animatorzy” w tym też animator muzyczny i liturgiczny.

Strona diecezjalna Ruchu Światło-Życie