Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.11.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przezywamy I Niedzielę Miesiąca – Niedzielę Adoracyjną. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy Św. o godz. 9:00 nabożeństwo adoracyjne. Wieczorna Msza Św. o godz. 17:00.

2. We środę przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny przez pobożne nawiedzenie naszej katedry bądź konkatedry. Należy tam odmówić modlitwy „Ojcze nasz” i Wierzę w Boga”.

3. W piątek przeżywać będziemy 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 9:00 Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. zbierać będziemy przed kościołem ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bardzo serdecznie o to wsparcie i pomoc Wszystkich Was proszę.

5. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12:30, spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w sali przy kaplicy natomiast rodzice w kościele. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

6. Zakończył się miesiąc październik a tym samym zakończyliśmy wspólne nabożeństwa różańcowe. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w nasze modlitewne spotkania różańcowe. Dziękuję dzieciom i młodzieży gimnazjalnej oraz Paniom Katechetkom za przygotowanie rozważań i prowadzenie różańca. Bardzo serdecznie dziękuję scholi starszej młodszej oraz P. Piotrowi, Oazie, za Wasze włączenie się w nabożeństwa różańcowe, przygotowane rozważania i prowadzenie różańca. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do Kół Żywego Różańca za Wasz udział. przygotowane rozważania i wspólną modlitwę. Bardzo serdecznie chcę też podziękować tym rodzicom, którzy – być może – pomimo wielu zajęć, potrafili znaleźć czas by przyjechać z dziećmi na różaniec do kościoła. Bóg zapłać Wam Wszystkim moi drodzy.

7. Pragniemy też przypomnieć, iż do 8 listopada włącznie, codziennie jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie tam modlitwy za zmarłych. Odpust ten, możemy ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.

8. Już za dwa tygodnie, przeżywać będziemy wielkie wydarzenie w historii współczesnej Polskiego Kościoła. Będzie to jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 19 listopada. Natomiast we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce – w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – czyli 20 listopada. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, od 10 listopada rozpoczynamy nowennę przygotowującą nas na to wielkie wydarzenie. Na ten czas nowennowego przygotowania, zapraszam Wszystkich Was bardzo serdecznie. Spotykać się będziemy od najbliższego czwartku na Mszy Św. aby rozważając Słowo Boże i nauczanie Kościoła, jak najlepiej przygotowywać się do tego wielkiego duchowego przeżycia ale i do ważnego wydarzenia w życiu, nas ludzi wierzących. Wszystkich, jeszcze raz, bardzo serdecznie zapraszam.

9.Powoli, zbliżamy się do dnia naszego parafialnego odpustu. Przeżywać go będziemy 25 listopada. Poprzedzą go dni skupienia rekolekcyjnego. Będą to: 23, 24 – i sam dzień odpustu – 25 listopada. Na razie na naszej parafialnej stronie internetowej, znajdziemy szczegółowy program dni rekolekcji. Natomiast dzisiaj, już na te trzy dni wszystkich Was serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, aby tak zaplanować sobie czas w te dni, by nie były one dla nas zaskoczeniem. W przyszłą niedzielę podamy szczegółowy program również w ogłoszeniach.

10. Przed kościołem, nasza młodzież Oazowa, sprzedaje znicze a dochód z tej sprzedaży przeznaczony jest na oazowy wyjazd w lutym. Znicze są w cenie 5 zł. Kto może to bardzo serdecznie w imieniu młodzieży prosimy o wsparcie ich inicjatywy.

11.Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Ziei Świętej. Planujemy ją w październiku przyszłego roku. Osoby chętne zapraszam do zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 3000 zł w zależności od kursu dolara.

12 Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content