Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2016r.

1. W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich papieskich bazylikach rzymskich jak również we wszystkich katedrach na całym świecie, zamknięcie Drzwi Świętych i zakończenie specjalnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia.

2. W naszym kościele, dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy przed kościołem ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bardzo serdecznie o to wsparcie i pomoc Wszystkich Was proszę.

4. Dzisiaj także, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących sie do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w sali przy kaplicy natomiast rodzice w kościele. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

5. W sobotę przypada 5 rocznica święceń biskupich Ks. B-pa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o dostojnym Jubilacie.

6. Nowenna przed uroczystym jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana codziennie po Mszy Św. Na ten czas nowennowego przygotowania, zapraszam Wszystkich Was bardzo serdecznie. Spotykamy się na Mszy Św. aby rozważając Słowo Boże i nauczanie Kościoła, jak najlepiej przygotować się do tego wielkiego duchowego przeżycia ale i do ważnego wydarzenia w życiu nas, ludzi wierzących. Wszystkich, jeszcze raz, bardzo serdecznie zapraszam.

7. Już w najbliższą sobotę , przeżywać będziemy wielkie wydarzenie w historii współczesnej Polskiego Kościoła. Będzie to jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium w Łagiewnikach i będą transmitowane przez telewizję polską. Natomiast we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce uroczystości odbywać się będą w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – czyli 20 listopada.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. składać będziemy jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wszystkich do wspólnej modlitwy, zawierzenia Jezusowi Królowi, naszej parafii, naszych rodzin i nas samych, serdecznie zapraszam.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie jak też na pozostałe , zapraszam również młodzież kl. III Gimnazjum.

10. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Warszawie – Tarchominie. Wszystkim ofiarodawco z całego serca dziękuję – Bóg zapłać!

11. Powoli, zbliżamy się do dnia naszego parafialnego odpustu. Przeżywać go będziemy 25 listopada. Poprzedzą go dni skupienia rekolekcyjnego. Będą to: 23, 24 – i w sam dzień odpustu – 25 listopada.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 2016 R.

I i II Dzień Rekolekcji Środa 23 listopada i Czwartek 24 listopada

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją dla dzieci ze szkoły podstawowej

17.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży gimnazjalnej

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

SPOWIEDŹ WE ŚRODĘ I WE CZWARTEK OD 8.30 PÓŹNIEJ OD 14.30

III Dzień Piątek 25 listopada Uroczystość Odpustowa

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją

17.00 Uroczysta Msza Św. odpustowa

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

Natomiast dzisiaj, już na te trzy dni wszystkich Was serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, aby tak zaplanować sobie czas w te dni, by nie były one dla nas zaskoczeniem. Szczegółowy program znajdziemy też na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

12. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Planujemy ją w październiku przyszłego roku. Osoby chętne zapraszam do zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 3.000 zł. w zależności od kursu dolara.

13. Powoli przygotowujemy się już do zbliżającego się czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Może któraś rodzina będzie wycinać niepotrzebne bądź przeszkadzające choinki czy świerki. Prosilibyśmy o taką informację, bo przydałyby się do dekoracji kościoła. Bardzo prosimy o taką informację.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.