Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, we wszystkich papieskich bazylikach rzymskich jak również we wszystkich katedrach na całym świecie, zamknięcie Drzwi Świętych i zakończenie specjalnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia.

2. W naszym kościele, dziś, porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy przed kościołem ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Bardzo serdecznie o to wsparcie i pomoc Wszystkich Was proszę.

4. Dzisiaj także, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących sie do I Komunii Św. i dla ich rodziców. Dzieci swoje spotkanie mieć będą w sali przy kaplicy natomiast rodzice w kościele. Zarówno dzieci jak i rodziców proszę o konieczną obecność.

5. W sobotę przypada 5 rocznica święceń biskupich Ks. B-pa Marka Solarczyka. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o dostojnym Jubilacie.

6. Nowenna przed uroczystym jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana codziennie po Mszy Św. Na ten czas nowennowego przygotowania, zapraszam Wszystkich Was bardzo serdecznie. Spotykamy się na Mszy Św. aby rozważając Słowo Boże i nauczanie Kościoła, jak najlepiej przygotować się do tego wielkiego duchowego przeżycia ale i do ważnego wydarzenia w życiu nas, ludzi wierzących. Wszystkich, jeszcze raz, bardzo serdecznie zapraszam.

7. Już w najbliższą sobotę , przeżywać będziemy wielkie wydarzenie w historii współczesnej Polskiego Kościoła. Będzie to jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Główne uroczystości będą miały miejsce w sanktuarium w Łagiewnikach i będą transmitowane przez telewizję polską. Natomiast we wszystkich parafiach Kościoła Katolickiego w Polsce uroczystości odbywać się będą w Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – czyli 20 listopada.

8. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. składać będziemy jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wszystkich do wspólnej modlitwy, zawierzenia Jezusowi Królowi, naszej parafii, naszych rodzin i nas samych, serdecznie zapraszam.

9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie jak też na pozostałe , zapraszam również młodzież kl. III Gimnazjum.

10. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Warszawie – Tarchominie. Wszystkim ofiarodawco z całego serca dziękuję – Bóg zapłać!

11. Powoli, zbliżamy się do dnia naszego parafialnego odpustu. Przeżywać go będziemy 25 listopada. Poprzedzą go dni skupienia rekolekcyjnego. Będą to: 23, 24 – i w sam dzień odpustu – 25 listopada.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 2016 R.

I i II Dzień Rekolekcji Środa 23 listopada i Czwartek 24 listopada

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją dla dzieci ze szkoły podstawowej

17.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży gimnazjalnej

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

SPOWIEDŹ WE ŚRODĘ I WE CZWARTEK OD 8.30 PÓŹNIEJ OD 14.30

III Dzień Piątek 25 listopada Uroczystość Odpustowa

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją

17.00 Uroczysta Msza Św. odpustowa

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

Natomiast dzisiaj, już na te trzy dni wszystkich Was serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, aby tak zaplanować sobie czas w te dni, by nie były one dla nas zaskoczeniem. Szczegółowy program znajdziemy też na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

12. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Planujemy ją w październiku przyszłego roku. Osoby chętne zapraszam do zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 3.000 zł. w zależności od kursu dolara.

13. Powoli przygotowujemy się już do zbliżającego się czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Może któraś rodzina będzie wycinać niepotrzebne bądź przeszkadzające choinki czy świerki. Prosilibyśmy o taką informację, bo przydałyby się do dekoracji kościoła. Bardzo prosimy o taką informację.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.