Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. W dzisiejszą niedzielę, w Bazylice Św. Piotra na Watykanie zamknięcie Drzwi Świętych i tym samym zakończenie specjalnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia.

2. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Porządek Mszy Św. w naszej parafii, jak w każdą niedzielę. Przeżywamy dzisiaj wielkie wydarzenie w historii współczesnej Polskiego Kościoła. Na zakończenie Roku Świętego, w 1050 rocznicę Chrztu naszej Ojczyzny, we wszystkich kościołach katolickich naszej Ojczyzny, po wszystkich Mszach Św. składać będziemy jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Wszystkich do wspólnej modlitwy, zawierzenia Jezusowi Królowi naszej parafii, naszych rodzin i nas samych, serdecznie zapraszam.

3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie jak też na pozostałe spotkania, zapraszam również młodzież kl. III Gimnazjum.

4. Ofiary, które dzisiaj złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium duchownego w Warszawie – Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję – Bóg zapłać!

5. W najbliższy piątek 25 listopada, przeżywać będziemy nasz parafialny odpust. Poprzedzą go dni skupienia rekolekcyjnego, które rozpoczynamy już w najbliższą środę.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 2016 R.

I i II Dzień Rekolekcji Środa 23 listopada i Czwartek 24 listopada

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją dla dzieci ze szkoły podstawowej

17.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży gimnazjalnej

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

SPOWIEDŹ WE ŚRODĘ I WE CZWARTEK OD 8.30 PÓŹNIEJ OD 14.30

III Dzień Piątek 25 listopada Uroczystość Odpustowa

9.00 Msza Św. z konferencją dla dorosłych

15.00 Msza Św. z konferencją

17.00 Uroczysta Msza Św. odpustowa

19.00 Msza Św. z konferencją dla młodzieży starszej i dorosłych

Natomiast dzisiaj, już na te trzy dni wszystkich Was serdecznie zapraszam. Zadbajmy o to, aby tak zaplanować sobie czas w te dni, by nie były one dla nas zaskoczeniem. Szczegółowy program znajdziemy też na stronie internetowej parafii i w gablocie przed kościołem.

6. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe prowadzić będzie dla nas O. Mariusz ze Zgromadzenia OO Redemptorystów. Ofiary złożone przez nas na tacę w piątek, będą naszym podziękowaniem za czas rekolekcji i przeznaczone są na potrzeby zgromadzenia OO Redemptorystów.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tegoroczny Adwent. Wraz z Adwentem rozpoczynamy Roraty. W tym roku Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 6.45. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na nasze roratnie spotkania a szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

8. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Planujemy ją w październiku przyszłego roku. Osoby chętne zapraszam do zakrystii. Koszt wyjazdu ok. 3.000 zł. w zależności od kursu dolara.

9. Powoli przygotowujemy się już do zbliżającego się czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia. Może któraś rodzina będzie wycinać niepotrzebne bądź przeszkadzające choinki czy świerki. Prosilibyśmy o taką informację, bo przydałyby się do dekoracji kościoła. Bardzo prosimy o taką informację.

10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.