Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tegoroczny Adwent. Dzisiaj porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00.

2. Także dzisiaj, na wszystkich Mszach Św. poświęcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Zadbajmy moi drodzy o to, aby na naszym stole był poświęcony opłatek, a nie tylko dla tradycji – jakiś opłatek. Od dzisiaj, opłatek można nabywać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Ofiary złożone przy okazji nabycia opłatka, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

3. Są też już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec, przeznaczony jest na wakacyjną pomoc dzieciom najbiedniejszym.

4. Wraz z Adwentem rozpoczynamy Roraty. W tym roku Roraty będą odprawiane we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na nasze roratnie spotkania a szczególne zaproszenie kieruję do dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej.

5. We środę, przeżywać będziemy święto Św. Andrzeja Ap. Do udziału w tym dniu we Mszy Św. i wspólnej modlitwy, serdecznie zapraszam.

6. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00, Msza Św. i nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.

7. W sobotę przeżywać będziemy I Sobotę Miesiąca. Spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15, Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.30.

8. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji nie będzie.

9. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek przed kościołem, zbierać będziemy ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

10. W grudniu, w dni powszednie, jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych. Jeśli ktoś byłby zainteresowany rezerwacją intencji, zapraszamy do zakrystii.

11. W najbliższym czasie związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Damian Rawski, kaw. z par. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wlk. i Barbara, Justyna Konowrocka, panna z par. tut. Są to ich już drugie zapowiedzi. Jeżeli ktoś wiedziałby o przeszkodach w zawarciu małżeństwa zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszę o kontakt w kancelarii parafialnej.

12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Goździówki i sołtysowi Panu Robertowi Rurka za zebrane ofiary na remont naszych organów. Przekazanych na ten cel zostało 2.030 zł. Bóg zapłać Wam moi drodzy za pamięć i wsparcie tego dzieła.

13. Powoli przygotowujemy się już do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Może któraś rodzina będzie wycinać niepotrzebne bądź przeszkadzające choinki czy świerki. Prosilibyśmy o taką informację, bo przydałyby się do dekoracji kościoła. Bardzo prosimy o taką informację.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.