Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2016r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Msze Św. w naszym kościele w/g porządku niedzielnego. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada także I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji dzisiaj nie będzie.

3. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek przed kościołem, zbierać będziemy ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

4. Wraz z Adwentem rozpoczęliśmy Roraty. W tym roku Roraty są odprawiane we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.45. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na nasze roratnie spotkania a szczególne zaproszenie kieruję do dzieci szkolnych i młodzieży gimnazjalnej.

5. We czwartek 08 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii będą odprawiane w tym dniu o godz. 6.45 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszam serdecznie dzieci z kl. III przygotowujące się do I Komunii Św. oraz rodziców dzieci. W tym dniu, rodzice wręczać będą swoim dzieciom medaliki.

6. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki. Zadbajmy moi drodzy o to, aby na naszym stole był poświęcony opłatek, a nie tylko dla tradycji – jakiś opłatek. Ofiary złożone przy okazji nabycia opłatka, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do naszego kościoła.

7. Są też już do nabycia świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec, przeznaczony jest na wakacyjną pomoc dzieciom najbiedniejszym.

8. W grudniu, w dni powszednie, jest jeszcze kilka wolnych intencji mszalnych. Jeśli ktoś byłby zainteresowany rezerwacją intencji, zapraszamy do zakrystii.

9. Przy wyjściu z kościoła, młodzież Oazowa sprzedaje wykonane własnoręcznie przez siebie ozdoby choinkowe, stroiki, łańcuchy a ministranci sianko pod opłatek na stół wigilijny. Zachęcam do nabywania tych unikalnych ozdób choinkowych jak również sianka. Młodzież Oazowa dochód ze sprzedaży ozdób przeznacza na wakacyjny wyjazd rekolekcyjny a ministranci na swoją wiosenną pielgrzymkę. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie tej młodzieżowej inicjatywy.

10. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Pustelnika, którzy z racji nawiedzenia rodziny przez obraz MB Dobrej Drogi, zebrali ofiary na rzecz parafii. Przekazanych zostało 4.900 zł. Bóg zapłać Wam moi drodzy za pamięć i wsparcie dla parafii.

11. Równie serdecznie pragnę podziękować indywidualnym ofiarodawcom, za przekazane ofiary na remont naszych organów. Bóg zapłać Wam moi drodzy za pamięć i życzliwe wsparcie tego dzieła.

12. Powoli przygotowujemy się już do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Może któraś rodzina będzie wycinać niepotrzebne bądź przeszkadzające choinki czy świerki. Prosilibyśmy o taką informację, bo przydałyby się do dekoracji kościoła. Bardzo prosimy o taką informację.

13. Tegoroczną wizytę duszpasterską – tzw. „ Kolędę” rozpoczniemy zaraz po świętach od 27 grudnia. W tym roku, chciałbym odwiedzić rodziny zamieszkujące w Walercinie, Zawiesiuchach, Małkowie i w Krubkach. Szczegółowy program podam w przyszłą niedzielę.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content